Roberto Narkaus fotografijų paroda “0 -1”
2008.04.30 - 2008.05.18
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių 4 / įėjimas iš Didžiosios g. 19, Vilnius) balandžio 30 dieną atidaroma Roberto Narkaus paroda “0  -1”. Parodos metu galerijos erdvė bus užpildyta kartoninėmis dėžėmis ant kurių yra  atspausdinti vaizdai iš daugabučių namų rūsių. Foto-instaliacijoje autorius tyrinėja sovietmečiu įrengto daugiabučio namo rūsio fenomeną, remdamasis idėja, kad pasąmonė –  tai savotiškas asmenybės rūsys, primityvių instinktų, trauminių atsiminimų, emocijų talpykla.  Tačiau autorius  ieško atsakymų ne tik į sau rūpimus asmeninius klausimus.  Nuotraukose taip pat atsispindi socialinio gyvenimo istorija, kai praėjusiame dešimtmetyje staiga pasikeitė rūsio, kaip daiktų, maisto atsargų kaupyklos paskirtis. 
       Daugiabučių namų rūsiai tapo dar viena nevisiškai pasiteisinusia sovietinės architektūros idėja. Dėl dažnų įsilaužimų, potvynių rūsiai buvo pritaikyti naujiems tikslams - į juos persikėlė socialinis gyvenimas. Jie tapo privačia erdve ne tik įvairiems nagingiems gyventojams, kurie įsirengdavo savo laboratorijas, bet ir susirinkimo vieta gatvės jaunimui, kurioje buvo galima reikšti savo mintis, organizuoti/užsiimti nusikalstama veiklą  ir t.t.. 

Esminės savokos reikalingos naviguoti parodos erdvėje:

rūsys - patalpa po namu

pasąmonė – primityvių instinktų, emocijų,
socialiai neprimtinų idėjų, siekių, trauminių atsiminimų,
suvoktų dalykų „talpykla“

“padvalas” -  gatvės žargonu, nelegaliai užimtas
 rūsys, daugiabučiame miegamųjų rajonų name,
kur renkasi gatvės jaunimas.

 

2008-05-09
Septynios meno dienos, nr. 801
Baisūs malonumai
Roberto Narkaus paroda „0 – 1“ Vilniaus fotografijos galerijoje
Neringa Černiauskaitė

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired