Grit Schwerdtfeger. „Nuotolis”
2008.03.20 - 2008.04.13
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)

Vilniaus Goethe’s institutas bendradarbiaudamas su Lietuvos fotomenininkų sąjunga 2008 m. kovo 20 d. – balandžio 13 d. Prospekto galerijoje pristato autorinę vokiečių fotografės Grit Schwerdtfeger parodą „Nuotolis“. Savo darbuose fotografė Grit Schwerdfeger tyrinėja miesto ir kaimo bei kaimo ir gamtos periferijas. Gamtoje ji ieško žmogaus pėdsakų arba jų pėdsakų slėpimo būdų. Nuotraukose fotografė nesiekia vaizduojamų žmonių artumo, priešingai – ji siekia nuotolio. Grit Schwerdtfeger fotografuodama visada laikosi prideramo atstumo.


Jos nuotraukose pastebimas nuotolis nuo fotografuojamo objekto ir santūrumas, kurio menininkė laikosi dirbdama. Vietos ir žmonės visa savo esybe išlieka nepaliesti. Fotografavimas kaip aktas netampa įsibrovimu į erdvę.
© Grit Schwerdtfeger

Paroda „Nuotolis” vaizduoja laisvalaikio praleidimo vietas: paplūdimius, termines vonias, parkus, žaidimų aikšteles. Viešos erdvės neturi nieko egzotiško ar savito. Daugelis nuotraukų mums primena gerai pažįstamas betiksles, belaikes, kartais nuobodulį keliančias akimirkas. Melancholiški, šviesūs ir dažnai lakoniški fotografės darbai balansuoja tarp laukimo ir prisiminimų meno.

Fotografė Grit Schwerdtfeger gimė 1971 m. Anklame (Vokietija). Studijavo Leipcigo aukštojoje grafikos ir meninio knygų apipavidalinimo mokykloje pas Joachimą Brohmą, o taip pat Facultad de Bellas Artes Madride. Menininkė yra gavusi eilę stipendijų kūrybai Kuboje, Ispanijoje ir Italijoje. Naujausios parodos ir mugės, kuriose dalyvavo fotografė iš Leipcigo: „Berliner Liste”, Berlyno meno mugė, „photolondon" Londone, paroda „Nuotolis” bei „Nuotolis 2006“ galerijose J.J. Heckenhauer ir Corkin galerijoje Toronte.

http://www.goethe.de/ins/lt/vil/kue/lt3082077.htm

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired