Filosofo žvilgsnis
2008.02.25 - 2008.03.02
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Vasario 25 dieną (pirmadienį) 18:00 atidaroma paroda “Filosofo žvilgsnis”. Tai Arvydo M. Šliogerio (VU) ir Jono Dagio (VU) fotografijos bei Arūno Gelūno (VDA) grafikos darbų ekspozicija, kurią paruošė fotografas Gintautas Trimakas. Trys autoriai atsidūrė draugėje ne atsitiktinai: nors tik vienas iš jų – ir diplomuotas menininkas, visus tris jungia tai, kad yra profesionalūs filosofai. Filosofų meninių ieškojimų paroda yra didesnio renginio tuo pačiu pavadinimu dalis. „Filosofo žvilgsnis“ yra veikiau klausimas, kurį užduoda filosofai: ar jis kuo nors skiriasi nuo menininko žvilgsnio, ypač jei filosofas nusimeta verbalinę kalbą ir imasi vizualinės? Kuo vizualumo kultūroje vizualinė kalba svarbi filosofui?© Jonas Dagys

O gal raiškos priemonės naudojasi kalbėtoju ir filosofas be konceptualinio aparato tiesiog ištirpsta ir įsilieja į menininkų gretas?

Taigi galite tikėtis ne meninės parodos įprastine prasme: tai veikiau pretekstas kelti klausimus vizualumo kalba – patrauklia, suprantama ir, filosofo požiūriu, reikalaujančia dar vieno „vertimo“. Todėl tikimės, kad ekspozicija taps minčių katalizatoriumi, ir vasario 29 dieną filosofijos bei meno mėgėjus, taip pat tyrinėtojus pakviesime į diskusiją. Kitas renginio projektas – filosofų J. Dagio bei N. Mileriaus sukurtas DVD diskas – bus pristatytas vasario 28 dieną.

Jonas Dagys – Vilniaus universiteto lektorius, šiuolaikinės sąmonės filosofijos specialistas; yra dalyvavęs kelete fotografijos parodų. Anot Jono, „Žiūrėjimas pro fotoaparato objektyvą kažkuo primena vaikišką žiūrėjimą į pasaulį pro spalvotus stikliukus ar panašiai“. Galima būtų galvoti, kad vaikiška nuostaba, savotiškas pasaulio „filtravimas“, žaidimas stikliukais ar stiklo karoliukais yra tai, kas jungia filosofiją ir meną, vis dėlto šių dviejų savo veiklų Jonas Dagys niekaip nesieja.

Arūnas Gelūnas – dailininkas, filosofas, Vilniaus dailės akademijos docentas, VU Orientalistikos centro lektorius. Gelūnas jau daugiau nei dešimt metų profesionaliai užsiima grafika. Jo kūrybos kelią žymi ieškojimai, įtakų analizės, dialogiškumas, klausimai, kurie yra ir esminiai filosofijos ženklai. Pats Arūnas Gelūnas yra užsiminęs apie grafiką kaip „priemonę“. Laikas paklausti: „priemonę“ – kam?

Arvydas Šliogeris visai neseniai užsidegė aistra fotografijai. Vilniaus universiteto profesoriaus filosofijos veikalai puikiai žinomi, kaip ir jo nuostata, jog kalba kliudo būti filosofu par excellence: ji neleidžianti „išgirsti“ paties bekalbio daikto. Panašu, kad Šliogerio susižavėjimas fotografija susijęs būtent su šia jos dovanojama galimybe. Kaip ir dera tikram filosofui, profesorius Šliogeris pasirengęs pristatyti savo požiūrį būtent „fotosofijos“ pavidalu.
© Arvydas Šliogeris

Paroda veiks Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, įėjimas iš Didžiosios g. 19) vasario 25 - kovo 1 dienomis.

Plačiau apie visą renginį bei jo programa – www.lrt.lt/zvilgsnis

Organizatoriai:
Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas
Interneto puslapio www.filosofija.vu.lt komanda

Lietuvos rytas
Parodoje - trijų filosofų meniniai ieškojimai
2008 m. vasario 26 d., antradienis

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired