Foto/karto/istorio/grafijos
2007.12.13 - 2008.01.18
"Prospekto galerija" (Gedimino pr. 43)

– tai kolektyvinis meninis tyrimas „Lietuvos fotografijos žemėlapiai: istorijos ir archyvai“, prasidėjęs internete
www.3xpozicija.lt/ ir virstantis į daugybę įvairialypių pasakojimų, žemėlapių ir objektų galerijų erdvėse.


Kviečiame į parodų katalogo-knygos pristatymą
Sausio 18 dieną (penktadienį) 17.00 val. pristatysime projekto foto/karto/istorio/grafijos knygą, kurios pavadinimas "Fotografijos, istorijos, žemėlapiai / Mapping Lithuanian Photography: Histories and Archives". Pristatymas ir diskusija bei atsakymai į jūsų klausimus apie parodas ir knygą vyks "Prospekto" galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius). Pristatyme knyga bus dalijama nemokamai, o vėliau ją galėsite įsigyti knygynuose bei galerijoje.


Dvikalbėje (lietuvių ir anglų k.),  224 puslapių knygoje rasite vaizdus iš parodos, taip pat galėsite išsilankstyti ir detaliau patyrinėti žemėlapius. Knyga yra ne tik katalogas, bet ir straipsnių rinkinys, kur galėsite perskaityti kuratorių pokalbį apie projektą ir menotyrininkų bei istorikų tekstus. Čia esantys tekstai praplės projekte nagrinėtų klausimų ratą iki istorijos apskritai konstravimo, žinių organizavimo ir žemėlapių kūrimo problemų. Taip pat knygoje rasite daug pavyzdžių iš dokumentinių kino ir TV filmų, naujųjų medijų meno, šiuolaikinio meno ir t.t.Apie projektą:
Foto/karto/istorio/grafijos kelia klausimus apie istorijos, ypač vizualinės, konstravimo ir rekonstravimo, būdus, taip pat bando identifikuoti ir vizualizuoti Lietuvos fotografijos istorijas. Žemėlapis (kartografija) kaip pagrindinė kūrybos strategija buvo pasirinktas dėl to, kad jis vienu metu tarsi tik atvaizduoja realybę, tačiau visuomet turi intencijų pats pradėti ją kurti.

Daugiau skaitykite projekto tinklaraštyje (blog‘e) www.3xpozicija.lt/kartografija

Projekto komanda ir dalyviai: Vytautas Michelkevičius, Agnė Narušytė, Lina Michelkevičė, Viktorija Makauskaitė, Akvilė Anglickaitė, Robertas Narkus ir Milda Zabarauskaitė, Antanas Dombrovskij, Jurga Juodytė ir Saulius Leonavičius, Giedrė Simanauskaitė, Gabrielė Paškevičiūtė ir kiti mielai prisijungę projekto eigoje.

Organizatoriai: www.3xpozicija.lt ir VšĮ „MENE“
Partneriai: Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Lietuvos nacionalinis muziejus
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas

 

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired