Tilžės taika. Gyvenimas šiapus ir anapus Nemuno
2007.10.31 - 2007.11.16
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Vilniaus Goethe’s institutas bendradarbiaudamas su Vokietijos kultūros forumu Rytų Europai ir „Prospekto“ galerija 2007 m. spalio  31 – lapkričio 16 dienomis kviečia apsilankyti vokiečių fotografo Martino Rosswogo bei istorikės ir žurnalistės Ullos Lachauer parodoje „Tilžės taika. Gyvenimas šiapus ir anapus Nemuno“, kuri bus eksponuojama „Prospekto“ galerijoje.




2007 metų liepos mėnesį sukako 200 metų kaip Napoleonas Bonapartas ir Rusijos caras Aleksandras sudarė Tilžės taiką (1807 m.). Šio taikos sudarymo metu svarbus vaidmuo atiteko monarchui Frydrichui Vilhelmui III bei jo žmonai Luizei, kurios Napoleonas prašė malonės dėl sutriuškintos Prūsijos.
Šios sukakties proga vokiečių fotografas Martinas Rosswogas ir istorikė bei rašytoja Ulla Lachauer nutarė atkreipti dėmesį į šį regioną. Jie įsivaizdavo save kaip pasienio svečius didžiojoje politikoje ir didžiausią dėmesį skyrė Tilžei (Sovietskas). Menininkai norėjo parodyti, kaip po dviejų diktatūrų teroro, po Sovietų Sąjungos žlugimo ir po to sekančių įvykių kraštas atrodo šiomis dienomis: pasaulio vieta, kuri šiuo metu rimsta, kur žmogus semiasi narsos.





Parodos pavadinimas „Tilžės taika. Gyvenimas šiapus ir anapus Nemuno“ apjungė momentines vystymosi proceso nuotraukas, tačiau kur jis veda, niekas nežino. Geografinis šio projekto pradinis taškas yra Tilžėje esantis Luizės tiltas. Jis yra šio mikrokosmoso širdis, kuriame šie menininkai kūrė. Jie ieškojo istorijų vidinėje ir išorinėje šio tilto aplinkoje. Būtent vienoje Nemuno pusėje, Sovietsko mieste bei jo apylinkėse, ir kitoje Nemuno pusėje, kaimuose; palyginimas su rusiška ir lietuviška aplinka, Nepriklausomų Valstybių Sandrauga ir Europos Sąjunga. Svarbu yra tai, kad suartėjime glūdi ateitis.
Ullai Lachauer, istorikei ir rašytojai, šis projektas yra susitikimas. 1989 metais ji buvo viena pirmųjų, kuri rašė knygas ir kūrė filmus apie šį regioną. Martinas Rosswogas – fotografas – šį regioną stebi su smalsumu, taip pratęsdamas savo ilgalaikes etnografines studijas Vidurio ir Rytų Europoje. Abu menininkai kūrė nuvykę į vietą, jų nuomonės kai kuriose vietose skyrėsi, kai kur sutapo. Tokiu būdu atsirado įvairios fotografijos perspektyvos: panorama ir detalė, vidinių erdvių stilius, portretai. Įvairios mažos pasakojimo formos: biografinis eskizas, esė, dokumentinis fragmentas. Nuotraukos ir tekstai kuria dialogą, tačiau nekomentuoja vienas kito tiesiogiai, jie „gyvena“ laisvai ir kuria produktyvią įtampą.
Fotografijų parodos „Tilžės taika. Gyvenimas šiapus ir anapus Nemuno“ atidarymas Vilniuje „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43) vyks spalio 31 d. 16 val. Jame dalyvaus parodos autorius Martinas Rosswogas.

Partneriai: Vokietijos kultūros forumas Rytų Europai, Vokietijos Federacijos įgaliotinis kultūrai ir medijoms, LDM Prano Domšaičio galerija, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, „Prospekto“ galerija.

 

Daugiau informacijos – interneto svetainėje:
http://www.goethe.de/ins/lt/vil/kue/bku/ltindex.htm
http://www.kulturforum.info/

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired