Joana Deltuvaitė "Skvotai"
2007.10.08 - 2007.10.29
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

J. Deltuvaitė 2005 m. apdovanota Kultūros ministerijos prizu už geriausią metų debiutą, 2006 m. laimėjo  Alfredo Toepferio  fondo skelbtą konkursą. Būtent šis apdovanojimas ir lėmė tai, jog jauna fotografė leidosi į kelionę per Europos didmiesčiuose įsisteigusius “skvotus”, mėgindama ieškoti europietiškųjų vertybių ir atsakymo į klausimą “kas yra svarbu?”.


Tokiu pavadinimu šių metų gegužės mėnesį atidaryta 3 konkurso nugalėtojų J. Deltuvaitės, Pepos Hristovos ir Andre Lützeno fotografijų paroda prestižiniuose Deichtorhallen fotografijos namuose Hamburge.

  „Skvotai” – tai dažniausiai apleisti namai, kuriuose nelegaliai apsigyvena gana uždaros, neretai su miesto valdžia ir policija konfliktuojančios laisvamanių bendruomenės. J. Deltuvaitė žinoma kaip buities fotografė, todėl neatsitiktinai ir šiame projekte ji pasirinko ne žurnalistinį “skvotų” kultūros tyrimą, bet kur kas intymesnį  nelegaliai užimtų namų gyventojų aplinkos dokumentavimą. Kaip teigia pati autorė, “kaip fotografei man buvo įdomiausias jų susikurtos aplinkos vaizdas ir specifika. Mėgstu stebėti aplinką, detales, daiktus, jų išdėstymą, spalvas – taip pradedi nesąmoningai kurti mintyse ir tos aplinkos savininką”.  Per įvairias interjero detales fotografė pasakoja žiūrovui apie Londone, Berlyne ir Amsterdame įsisteigusius “skvotus” ir jų originalią kultūrą.

 
© J. Deltuvaitė

Paroda Prospekto galerijoje veiks iki š.m. spalio 29 d.

 
Kitos parodos