Jaunieji čekų fotografai
2007.09.14 - 2007.10.07
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Parodoje pristatomi Silezijos universiteto Meninės fotografijos instituto (Čekija) studentų darbai. Profesoriaus Vladimiro Birguso teigimu, parodoje atsispindi paskutinės fotografų kūrybinės tendencijos.


Palyginus su studentų darbais, kurie baigė instututą prieš dešimtį metų, galima pastebėti, kad pradėjo dominuoti spalvota fotografija ir ne tik meninėje, bet ir portreto bei dokumentinėje fotografijoje. Taip pat vis dažniau kuriamos serijos (iš tiesų, dabar beveik sunku rasti fotografijas, kurios nebūtų teminės ar stilistinės kolekcijos dalis).

O kolekcijos tampa vis konceptualesnės. Vis stipresnė asmeninio požiūrio, jausmų ir nuomonės raiška, kuri stipriausia subjektyvioje dokumentinėje fotografijoje ir įvairiuose vizualiuose dienoraščiuose - labai populiari forma pastaruoju metu.Įdomu ir tai, kad portreto žanras, kuris nebuvo populiarus prieš dešimt metų, dabar itin dažnas. Tačiau tai nėra klasikiniai, o veikiau socialiniai skirtingų visuomenės sluoksnių, profesijų, amžiaus žmonių portretai. Tai, kaip jie žiūri į objektyvą ir centrinė kompozicija primena monumentalių, sociostruktūralistinių Augusto Sanderio darbų stilių arba frontalius Rineke Dijkstra portretus. Pasikeitė ir akto, peizažo fotografija. O tam tikros stilistikos darbai, kuri buvo populiari prieš dešimtį metų, beveik išnyko.
Tad ši paroda iš tiesų yra puiki galimybė susipažinti su paskutinėmis fotografijos tendencijomis.

Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, LR Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos-Čekijos draugija, Meninės fotografijos institutas Selezijos universitete, Opava.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired