Svetlanos Požarskajos paroda „Vaizdo ir laiko iliuzija“
2007.08.29 - 2007.09.30


2007 m. rugpjūčio 29 d. 16 val. prekybos centro Gedimino 9 4-ajame aukšte pristatyta rusų fotografės Svetlanos Požarskajos paroda  „Vaizdo ir laiko iliuzija“.

Šioje parodoje žinoma Rusijos fotografė Svetlana Požarskaja pristato pastarųjų trejų metų kūrybą – skanogramas (fotografijas, sukurtas ne fotoaparato, bet skenerio pagalba). Kad suvoktume, ką byloja paprasti jos darbų objektai (seni buities daiktai, oro balionėlis, vytinta žuvis ar paprasčiausia stiklinė) reikia gerai įsiklausyti ir susikaupti. Svetlana viena iš tų autorių, kuri šviesoraštyje ieško atsakymų į gyvenimo keliamus klausimus.


S. Požarskaja – fotografė, kuratorė, dėstytoja, rašytoja, tačiau svarbiausia ji yra labai kūrybinga asmenybė, nebijanti eiti savo keliu fotografijoje.

Apie savo kūrybinį kelią, autorė yra rašiusi: “Fotografijoje man svarbiausia – neišsakyta  mintis, leidžianti žiūrovui tapti aktyviu dalyviu ir vaizdo suvokėju. Tuomet fotografija iš gyvenimo dokumento pereina į kitą realybę, iš naujo atgyja jausminiame žiūrovo pasaulyje”.

Šias mintis S. Požarskaja užrašė dar prieš tai, kai skanogramos tapo naujuoju autorės meninės išraiškos būdu. Jei ankstyvuosiuose šviesoraščiuose dominavo forma, koloritas, faktūra, tai vėlesniuose darbuose turinys tapo gilesnis, vaizdingesnis ir daugiasluoksnis. Ironiškasis “Ing ir Jang”, nespalvoti ir spalvoti autoportretai, nė kiek neprimenantys savimyliško maivymosi, lakoniški, bet stilingi diptikai “Plastikiniai indai”, “Metalikas”, triptikas “Vytinta žuvis”, “Obuolys, ranka ir balionėlis (Laiko iliuzija)”. Pastarasis kūrinys – tai vaizdingas nepastebimai bėgančio laiko fotografinis tyrinėjimas.

© S. Požarskaja

Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired