Jaunųjų fotografų konkurso „JFK“ paroda
2007.05.30 - 2007.06.25
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Parodoje eksponuojami jaunų autorių (iki 30 m.) darbai, dalyvavę "Jaunųjų fotografų konkurse". Konkursą inicijavo tarptautinė popieriaus kompanija Arctic Paper ir Lietuvos fotomenininkų sąjunga.


Parodos dalyvius atrinko kompetentinga komisija, kurią sudarė Antanas Sutkus, Margarita Matulytė, Alvydas Lukys, Ugnius Gelguda, Ruta Svaža (Latvija) ir Rūta Juzėnienė. Viena iš komisijos narių Margarita Matulytė apie renginį rašė: "konkurso sąlygose paskelbta laisva tema išvadavo jaunuosius fotografus nuo prievolės formaliai atlikti užduotį ir "pataikyti" į kontekstą. Tokį sprendimą lėmė pagrindinis organizatorių tikslas - augančio potencialo ištyrimas. O tai, kad atsiliepė net 142 jaunieji kūrėjai, pateikę stulbinantį darbų kiekį - 760 fotografijų, patvirtina fotografijos gyvybingumą ir tolesnės raidos perspektyvas. Dar vienas pozityvus konkurso pastebėjimas - akivaizdus dalyvių siekis fotografija išreikšti ne fiziologinį regėjimo procesą, ne turistaujančio stebėtojo akiratį, o savito fotografinio matymo paieškas. Vieniems jis atsivėrė dokumentišku santykiu su tikrove, kiti, išnaudodami fotografiją kaip subjektyvią mediją, perteikė emocinę patirtį, tretiems rūpėjo spalvos ir šviesos estetika, atsirado ir tokių, kurie išradingai konstravo konceptualius algoritmus."

 Parodos atidarymo metu taip pat bus apdovanoti geriausių fotografijų autoriai bei pristatytas parodos katalogas. Konkurso nugalėtojams prizus įsteigė Arctic Paper, LR švietimo ir mokslo ministerija, dailės knygynas Humanitas, R. Paknio leidykla ir kt.

Paroda  Prospekto galerijoje veiks iki birželio 25 d. 

  

 

 

 


 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired