„Pasienio horizontai“. Doris Frohnapfel
2007.03.14 - 2007.04.09
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Kovo 14 d. - balandžio 9 d.
Parodos atidarymas kovo 14 d. 16 val.
"Prospekto" galerija, Gedimino pr. 43, Vilnius
Parodos atidarymo metu dalyvaus pati fotografė.

Balandžio 13 d. - gegužės 6 d.
Parodos atidarymas balandžio 13 d. 18 val.
Klaipėdos dailės parodų rūmai, Aukštoji g. 3, Klaipėda


Doris Frohnapfel fotografijų paroda "Pasienio horizontai" ("Border Horizons")
Kelne gyvenanti fotografė Doris Frohnapfel (gim. 1959 m. Diuseldorfe) jau daugelį metų fotografuoja šalių pasienius, ypač Europos Sąjungos bei Šengeno šalių pakraščius. Drauge su savo fotoaparatu ji pasiekė išorines Europos sienas, kurios tarsi nematomos linijos skirtingais būdais pažymi išorę ir vidų, priklausymą ir išskirtinumą. Jos nuotraukos iš Stambulo ir Ceutos žymi pačias piečiausias vietoves ir pasiekia Raja-Jooseppi - vieną iš šiauriausių vietų tarp Suomijos ir Rusijos.

Nuotraukos, kuriose dažniausiai nėra žmonių, vaizduoja pasienio ruožus, kaip, pavyzdžiui, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Ispanijoje arba Prancūzijoje. Jose galima pamatyti aiškiai pažymėtas arba paslėptas, išnykstančias ir naujai atsirandančias sienas, karinius apribojimo, apsaugos ir kontrolės ženklus.

Sienos, tvoros, stebėjimo bokšteliai, iškabos, atitvėrimai, sugriuvę ir statomi nauji kontrolės punktai susipina su natūraliomis sienomis. Daugelyje nuotraukų kartas nuo karto išnyra apribojimo ir apsaugos ženklai, kurie sukuria visą pasienio architektūros panoramą.

Doris Frohapfel nuotraukos nusako vieną abstraktų momentą, jos nori sulaikyti realybę, paversti ją dokumentika, sukurti paveikslą ir papasakoti istorijas. Fotografė pasienyje turėjo laikytis saugaus atstumo kiekviename žingsnyje, kad jai netektų rizikuoti. Pilkojoje draudimo zonoje bet kurią minutę iš tavęs gali atimti fotojuosteles.

Partneriai: Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Klaipėdos dailės parodų rūmai
Daugiau informacijos - interneto svetainėje: www.dorisfrohnapfel.de

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired