Vytautas Balčytis. Fotografijos
2006.11.22 - 2007.01.10
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

„Ką matau dar ir dar kartą žiūrėdama Vytauto Balčyčio fotografijas? Nuo senumo rūdijančią praeitį: juk rusvas tonas – tai ir rūdys. Bet ta praeitis – ne visada praeitis. Tai skelbia datos po fotografijomis, apie tai tyliai praneša pasikeitę objektai.Keturnaujiena, 2004


Justiniškės, 2004

<...> Fiksuodamas daiktų nekintamumą istoriniame laike Balčytis jį tirpdo dabarties efemeriškumu – vos palytėjančiu būtį šviesos blyksniu. Atrodo, kad čia susiduria du laiko greičiai – lėtai nykstanti praeitis ir sparčiai nykstanti dabartis; praeitis (o gal praeities sąmonė, įsikūnijusi įvairiuose objektuose?) vis išstumia dabartį. Šioji neužsibūna, kaip ir tos apdriskusios Naujosios sąjungos rinkimų plakatų liekanos ant medinės tvoros. Bet fotografijai reikalingas būtent tas laikinumas, garantuojantis intensyvų išgyvenimą. Nes šių vaizdų fotografavimas autoriui yra ir dabarties sulaikymo veiksmas“ *.

 Agnė Narušytė

 * Agnė Narušytė, „Būdas nesikeisti keičiantis“. Vytautas Balčytis (sud.), Fotografijos. Vilnius: Apostrofa, 2006., psl.: 19 – 23.


 

 
Kitos parodos