Romualdas Rakauskas. „Užuovėja“
2006.10.19 - 2006.11.20
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Spalio 19 d. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, įėjimas iš Didžiosios g. 19) 16 val. bus atidaryta Lietuvos fotografijos klasiko, Romualdo Rakausko fotografijų paroda „Užuovėja“.  Autorius pristatydamas šią parodą ir šį kartą nenutolsta nuo savo kūrybinio kelio ir lieka ištikimas savo romantiško, geranoriško ir svajingo fotografavimo tradicijai.
 

 
© Romualdas Rakauskas

"Prieš 40 metų į šviesų „Žydėjimo“ šydą suvyniojau geraširdžius dzūkelius, o dabar atsirado panašios nuotaikos „Užuovėja“. Net pačiam keista, kad nepradingsta noras sušvelninti gyvenimo tiesą fotografuojant ir atrenkant šviesesnes situacijas, gražų žmonių bendravimą, neslepiamus švelnius jausmus. Mūsų kasdienybėje šito šviesaus dažo per akis. Tik norėk matyti ir sugebėk atsirinkti.

Bet čia iškyla galinčios apkarsti banalios saldybės grėsmė. Vidinė menininko šviesa turėtų apšviesti tą mažytį riboženklį tarp saldžios banalybės ir šilto gyvenimo dvelkimo...

Mane nykiai glumina parodų salėse rodomas cheminis gyvenimas. Labai norisi kažko tikro... Gal būtent dėl to sugrįžau prie reportažinės fotografijos, prie tikrų situacijų fotografavimo. Nesugalvotą, nesuvaidintą džiaugsmą vertinu labiau už tikroviškumo stebuklą.

Parodos "Užuovėja" fotografijose vyrauja gražūs žmonių jausmai, bendravimo šiluma... Kiek džiugesio artimųjų pasišnekėjimuose! Kiek geros šviesos jų veiduose! O maži žmogeliukai... Išpuošti, išdabinti kaip tie kermošiniai saldainiai, o kiek tylaus džiaugsmo ir linksmumo jie suteikia jauniesiems tėvams ir visiems aplinkiniams!

Šitoje draugingoje darnoje aš žiūrėjau į džiaugsmingą žmonių švytėjimą pro fotoobjektyvų lęšius, smarkiai priartinančius bei paryškinančius, ir ta geroji šventoriaus aura, rodos, ir mane išvalė, padarė švelnesniu, atlaidesniu, supratingesniu.

Man pačiam labai reikėjo „Užuovėjos“, nes gyvenimo didžiumą stengiausi slėpti savo jausmingumą lyg gėdingą ir nevyrišką naštą, o dabar įsitikinau, kad tuo reikia džiaugtis kaip dieviška dovana".
 
Romualdas Rakauskas

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired