Postfotografijos paroda „Komentarai@3xpozicija.lt“
2006.10.18 - 2006.11.11
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Vilniaus "Prospekto" galerijoje spalio 18 d. atidaroma jaunų menininkų paroda "komentarai@3xpozicija.lt", kurios kuravimas prasidėjo ir vyko internete el. dienoraštyje (blog'e) www.3xpozicija.lt.  Čia galima stebėti visą parodos kuravimo procesą ir prisijungti prie diskusijų bei komentavimo. Parodos pavadinimas tuo pačiu yra ir veikiantis el. pašto adresas, kuriuo galima siųsti su paroda susijusius laiškus ir komentarus.


Paroda unikali tuo, kad kuruojant ją pirmą kartą Lietuvoje pasitelktas el. dienoraštis, suteikiantis galimybę didžiąją kuravimo proceso dalį matyti viešai ir jame dalyvauti, taip atskleidžiant dažnai paslaptingą ir neskaidrią komunikaciją tarp menininkų ir kuratorių. 3xpozicija.lt bendruomenė ieško naujų būdų ir erdvių pristatyti jaunų menininkų kūrybą Lietuvoje, kadangi jiems institucinėse meno erdvėse praktiškai nelieka vietos, išskyrus vieną kitą griežtai kuruojamą, t.y.kontroliuojamą, parodą.

Projekto iniciatoriai Vytautas Michelkevičius ir Tadas Šarūnas teigia, kad parodos paantraštė "Postfotografinės būsenos šiuolaikiniame mene" nurodo į projekto tikslą komentuoti ir kvestionuoti tradicinę fotografiją bei su ja susijusias meno institucijas. Parodos dalyviai savo kūryboje pasitelkia naujas postfotografines meno kūrimo strategijas, kalbėdami apie fotografiją per garsą, tekstą, instaliacijas ir videoprojekcijas. Jauni menininkai ieško atsakymo į klausimą, kaip keičiasi fotografijos statusas šiuolaikinio meno kontekste: ar nenumaldomai artėja jos pabaiga ir išnykimas, ar, priešingai, ji klesti ir įsikūnija į kitas formas. Komentarai kaip pavadinimo dalis siejasi ir su tuo, kad pati paroda išsivystė iš komentarų ir diskusijų internete.

 Paroda vyks iki lapkričio 11 dienos.

3xpozicija.lt bendruomenė planuoja ir toliau tęsti šį viešajam kuravimui skirtą el. dienoraštį bei 2007 metais surengti parodą kartu su užsienio menininkais Skandinavijoje.

Pirmojoje 3xpozicija.lt parodoje dalyvauja Akvilė Anglickaitė, Arturas Bumšteinas, Tomas Čiučelis, Gintaras Didžiapetris, Lina Kynaitė, Edgaras Marozas, Lina Miklaševičiūtė ir Robertas Narkus. Ji rengiama kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybe ir  viešąja įstaiga "Mene".

Spaudos konferencija vyks spalio 18 d. (trečiadienį) 16.00 val., atidarymas 17.00 val. "Prospekto" galerijoje, Gedimino pr. 43, Vilniuje.

Daugiau informacijos Vytautas Michelkevičius, vytautas(at)3xpozicija.lt, 8-652-57837, www.3xpozicija.lt


Paskutinės minutės iki parodos atidarymo...

 

 

 

 

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired