Mariuszas Foreckis. Kasdienybės nuotrupos
2006.05.31 - 2006.07.01
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Mariuszas Foreckis šiandien yra vienas iš žinomiausių subjektyviojo fotoreportažo ir fotoesė kūrėjų Lenkijoje.


Gimė jis 1962 m. Poznanėje. Lenkijos spaudoje pradėjo dirbti nuo 1987 m. ir atkreipė dėmesį gebėjimu matyti - savo fotografijomis iš Armėnijos po žemės drebėjimo. M. Foreckis taip pat yra fotografavęs 1988 metų įvykius Afganistane,  Čečėnijoje, 2001 metais - Ukrainoje ir Baltarusijoje, neaplenkė jis Vengrijos ir Lietuvos. 1993 m. pirmą kartą pelnė Lenkijos spaudos fotografų apdovanojimą.

Nuo 2003 m. M. Foreckis studijuoja Silezijos universiteto Opavoje Meninės fotografijos institute. Šiuo metu - laisvas fotografas, vadovauja savo spaudos agentūrai TAMTAM (http://www.tamtamagency.com.pl). Be to, taip pat vadovauja studijai, yra įvairių fotokonkursų vertinimo komisijų narys.

M. Foreckis fotografuoja skaitmeniniu fotoaparatu, tradicines fotojuostas naudoja tik išskirtiniams projektams. Vienas iš svarbiausių jo sukurtų darbų yra parodoje pristatomas ciklas "Kasdienybės nuotrupos" (1988-2005). Autorius vaizdais rodo tai, kas sunkiai perteikiama žodžiais. Fiksuodamas įvairias emocijas atspindinčias akimirkas, jis išlaiko atstumą ir kartu sukuria gyvenimo paveikslą. Motinos ir trijų jos nepagydomai sergančių sūnų prie Baltijos jūros nuotrauka pelnė pagrindinį Lenkijos spaudos fotografų apdovanojimą. 2005 m. visas "Kasdienybės nuotrupų"  ciklas  Lenkijos fotomenininkų sąjungos buvo pažymėtas ir įvertintas kaip vienintelis iš didesnių esė, atspindintis paskutinio dešimtmečio Lenkijos tradicijų ir papročių kaitą.

 
 
© Mariuszas Foreckis

http://www.zpaf.pl/

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired