Joana Deltuvaitė. Fotografijos paroda „Po“
2006.05.25 - 2006.06.18
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Joanos Deltuvaitės fotografijų paroda "Po" ( "After") yra serijos "Buitis" tąsa. Eksponuojami darbai rodo skirtumą tarp siūlomų reklamose tobulai pateiktų prekių ir to, kaip daiktai iš tikrųjų atrodo patekę į žmogaus buitį.


Autorė šią temą atskleidžia sutelkdama dėmesį į daiktų kaitą, jų senėjimą, nykimą, taip pat pažvelgdama į senų butų interjerą. Menininkė siekia atskleisti kasdienius žmogaus ir buities santykius...


© J. Deltuvaitė

Jos fotografijose svarbiausias objektas yra ne žmogus, o buitis. Galima sakyti, kad šios nuotraukos yra mėginimas pažvelgti į buitį savaip, tarsi atskyrus ją nuo įprastos aplinkos.
Pasak autorės, fotografijose "tie nemalonūs, iki gyvo kaulo įgrisę daiktai, tarsi atranda savo vietą. Jie įamžinami kaip svarbūs, o gal ir svarbiausi namų veikėjai, su savo gyvenimu ir mistiniu egzistavimu. Jie fotografuojami tokiu kampu, iš kurio niekas paprastai į juos nepažvelgtų... Nuotraukose jie tampa daiktais, kurie savo egzistencine prasme yra tikslas savaime..."

J. Deltuvaitės kūrybai būdingas natūralus nerežisuotas fotografavimas. Nepakeistas kasdienybės vaizdas jos fotografijose atskleidžia savitą autorės požiūrį į kasdienybės erdvę.

J. Deltuvaitė yra pelniusi Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premiją už geriausią profesionalaus meno debiutą. Savo darbus ji eksponavo ne tik Lietuvos, bet ir Prancūzijos, Švedijos bei Vokietijos galerijose.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired