Arūnas Baltėnas. „Sankt Peterburgas. Be pasirinkimo“
2005.06.29 - 2005.07.24
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Sankt Peterburgas. Miestas žymiai jaunesnis už Europą, bet jau pasenęs ir pavargęs. Netinka jo vadinti nei Šiaurės Venecija, nei Šiaurės Paryžium. Jis – Sankt Peterburgas. Su savo granitu kaustytais kanalais, savo lediniu dangumi, sugėrusiu tiek skausmo ir kančios.


Žmonės irgi pavargę, bet nepikti. Atlaidūs, ir taip visiems lengviau. Kažkaip juk reikia atsilaikyti prieš kariatidžių ir atlantų rūstį.

Kodėl Sankt Peterburgas? Ir kodėl be pasirinkimo? Nuvažiavai kartą, pažiūrėjai... Bet negana – vis traukia ir traukia. Turbūt, čia visko yra per daug – prisiminimų ir istorijos, karų ir meilės, beprotystės ir atlaidumo, vėjo ir šalčio. Ir skurdo daug. Matyt, žmonės turi stipriau mylėti, stipriau džiaugtis ir liūdėti, kad galėtų atgaivinti akmeninį pilką miesto kūną, kuris atrodo netinkamas gyventi.

Alyvos pražysta ir čia, nors tik birželį.

Arūnas Baltėnas  

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired