Vytauto V. Stanionio paroda „Lietuva. Atsisveikinimo vaizdai“
2005.06.01 - 2005.06.26
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

Šia paroda Lietuvos fotomenininkų sąjunga tęsia parodų ciklą, kurio metu Sąjungos galerijose pristatomi pastaruoju metu aktyviai kuriančių Lietuvos fotografų darbai.


 Šį  trečiadienį atidaromoje parodoje Vytautas V. Stanionis bene pirmą kartą didele apimtimi pristatys spalvotų fotografijų seriją. Ankstesni fotografo ciklai "Žuvinto kolūkyje", "Vidzgirio miškas", "Dzūkai", "Fotografuota Lietuvoje" - nespalvoti. Šįkart matome, kad autoriui būdingas ne tik dėmesys siužetui, kadro kompozicijai, bet ir jautriems spalviniams deriniams.

  
Šalčininkėliai, 1. 2003
Šalčininkėliai, 1. 2003


"Lietuva. Atsisveikinimo vaizdai" - tai fotografijų ciklas apie mažus Lietuvos miestelius ir  provincijos gyvenimą. Autoriaus įsitikinimu sparčiai besiveržiantys vartotojiškos visuomenės atributai ir ženklai į provincijos užutekius ir užkampius, keičia ne tik miestelių išvaizdą, bet ir žmonių elgseną. Fotografas apibūdindamas savo fotografijos objektą rašė: "Visame žmogaus veiklos gaudesyje išgirsti sąskambius, nuo  kurių tankėja kvėpavimas. Svarbu - įtempti klausą. Pažinti šviesios galią, užburti ir atkerėti žoles ir bažnyčias, karves ir traktorius, stulpus ir šunkelius."

Fotografas Vytautas V. Stanionis į fotografiją atsekęs  tėvo, Alytaus pokario metų fotografo,  pėdomis yra vienas tų autorių, kuris aktyviai dirba provincijos mieste, ten savo kūryba ir visuomenine veikla veiksmingai žadindamas vietos gyventojų domėjimąsi kultūra. Autorius yra parengęs Alytaus fotografijų albumą, tėvo nuotraukų rinktinę, surengęs nemažai parodų ir didelių meninių projektų.
Žeimelis, 3. 2003
Kalvarija, 2. 2003
Butrimonys, 4. 2003
Geležinkelio pervaža. 2003

Vytauto V. Stanionio fotografijų paroda "Lietuva. Atsisveikinimo vaizdai" "Prospekto" galerijoje veiks
iki š.m. birželio 26 d.

Galerija dirba kasdien, išskyrus sekmadienį ir pirmadienį, nuo 11 iki 18 val.,
šeštadieniais nuo 11 iki 16 val.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired