Elinor Carucci (Elinoros Karuči) paroda „Šeima“
2005.05.25 - 2005.07.01
Vilniaus fotografijos galerija (Stiklių g. 4)

Lietuvos fotomenininkų sąjungos Vilniaus fotografijos galerijoje (Didžiosios 19, Vilnius) 2005 m. gegužės 25 liepos 1 d. rodoma fotografės iš JAV Elinor Carucci (Elinoros Karuči) paroda "Šeima".


Elinora Carucci 1971 m. gimė Izraelyje, šiuo metu gyvena Niujorke. Jos darbai nuo 1995 m. spausdinami įvairiuose leidiniuose, tarp kurių The New York Times, The New Yorker, GEO, Leica World, Vogue Magazine, Elle ir kt. Fotografės kūryba jau pripažinta reikšmingomis premijomis (Guggenheimo stipendija, ICP apdovanojimu jauniems fotografams ir kt.). Vilniuje pristatoma E. Carucci kolekcija šiais metais jau dalyvavo Maskvos fotografijos namų organizuojamame festivalyje "Mada ir stilius fotografijoje".

   
  
© E. Carucci


E. Carucci darbų pagrindinė tema - jos šeima, kasdienis gyvenimas ir nuolatinės savos tapatybės paieškos. Šios autorės nuotraukose išvysime jos senelius, tėvus, brolį ir seserį, kitus giminaičius. Žiūrovams ji atveria tėvų tarpusavio, motinos ir sesers, brolio ir sesers santykius. Autorė fotografuoja kasdienes gyvenimo situacijas miegamajame, vonios, gyvenamajame kambaryje.

Pati menininkė savo darbus apibrėžia kaip fotografiją apie meilę, šilumą ir intymumą. Jos nuotraukos kalba apie brandą ir atsisveikinimą, apie nepriklausomumą ir seksualumą. Čia taip pat paliečiamos įtemptų santykių, nusivylimo, priklausomybės ir kontrolės temos. Autorė sako, kad ją įkvėpia išgyvenama meilė, aistra, žmonių tarpusavio santykiai. "Laikydama kamerą rankoje neretai atrandu pati save, savo aplinką," - pasakoja E. Carucci.

Pirmasis, ir iki šiol išlikęs vienu svarbiausiu, jos fotografinių tyrinėjimų objektas yra motina. Dukra savo motiną vaizduoja įvairiose rolėse: kaip motiną, dukrą, žmoną, jausmingą moterį, valingą amazonę ar net mažą mergaitę. "Maniau, jog pradėjusi fotografuoti  savo motiną, pajėgsiu peržengti praeinančio laiko baimę, tačiau fotografija tik atvėrė man visą laiko žiaurumą."

Elinora Carucci fotografiją naudoja kaip pagalbinę priemonę bendraujant su savo šeima. Čia užduodami klausimai, pradedamas pokalbis. Dialogas užsimezga per jos kūrinius; kamera jai kalba tai, apie ką ji net nedrįstų pagalvoti.

Šis projektas parengtas Lietuvos fotomenininkų sąjungai bendradarbiaujant su fotografijos galerija Fotografie Forum international iš Frankfurto prie Maino.

Parodos kuratorė Celina P. Lunsford.

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired