ŠIAURĖPIETŪSRYTAIVAKARAI
2005.05.06 - 2005.05.28
Prospekto galerija (Gedimino pr. 43)

360 klimato kaitos apžvalga

Žymiausių pasaulio fotografų užfiksuoti klimato kaitos reiškiniai ir jų poveikis gamtai ir žmonijai pristatomi Vilniaus žiūrovams. Lietuvos fotomenininkų sąjungos "Prospekto" galerijoje ketvirtadienį atidaroma keliaujanti fotografijų paroda "NorthSouthEastWest" ("ŠiaurėPietūsRytaiVakarai"), kurią inicijavo Britų taryba ir Jungtinės Karalystės organizacija "Climate Group".


Dešimt garsiausių pasaulio fotografų savo nuotraukose įamžino ne tik klimato kaitos poveikį gamtai ir žmonijai, bet ir sprendimus, padedančius kovoti su atmosferos tarša visoje planetoje: tiek šiaurėje, tiek pietuose, tiek rytuose, tiek ir vakaruose.
 
Tarp kitų sparčios klimato kaitos paliestų Jungtinės Karalystės, Grenlandijos, Meksikos, Kinijos, Japonijos, Indijos ir JAV vietovių vaizdų paroda suteikia išskirtinę galimybę pamatyti sparčiau negu bet kada tirpstančius įžymiuosius Kilimandžaro sniegynus, kuriems šiltėjantis klimatas gresia visišku išnykimu jau per artimiausius 15 metų. Vienoje iš parodoje eksponuojamų nuotraukų užfiksuotas pirmą kartą per 11 tūkstančių metų sniegu nepadengtas šioje Afrikos viršūnėje esantis krateris.

"Ši paroda - tai dalis Britų tarybos "ZeroCarbonCity" kampanijos, kuria siekiame padėti geriau suprasti, kas yra pasaulinė klimato kaita ir parodyti sunkumus, iškylančius dėl žmonijos veiklos. Nuotraukose matyti klimato kaitos padariniai, iliustruojamos kai kurios politinės ir fizinės atsakomosios priemonės, kurių imamasi anglies dvideginio kiekiui sumažinti. Taigi grėsmė didelė, tačiau su ja galima ir būtina kovoti", - pabrėžia Britų tarybos valdybos pirmininkas Lordas Kinnockas.

Klimato kaita neturi sienų, ir Lietuva nėra išimtis bendrame klimato kaitos kontekste, teigia Lietuvos mokslininkai. Jų teigimu, šių procesų pasekmės Lietuvoje jaučiamos jau dabar, o netolimoje ateityje gali būti padaryta milžiniška žala ne tik šalies gamtai ar ekonomikai, bet ir žmonių sveikatai.

"Yra nustatyta, kad šiaurinės augalų ir gyvūnų rūšys jau traukiasi iš Lietuvos, o pietinės - ateina. Dėl klimato šiltėjimo Lietuvoje sausėja pelkės, nyksta augalų ir gyvūnų rūšys. Žinant, kad vertingiausios šalies pelkės paskelbtos valstybiniais rezervatais, kyla naujų aplinkosaugos problemų", - teigia Vilniaus universiteto Ekologijos instituto direktorius Mečislovas Žalakevičius. Jis pabrėžė, kad šalyje laukiamas naujų ligų plitimas ar proveržis - daugėja erkinio encefalito, Laimo ligos susirgimų, tikėtinas maliarijos plitimo pavojus.

Keliaujanti paroda Vilniuje veiks iki gegužės 28 dienos, o vėliau keliaus į Kauną ir birželį veiks Architektų namų galerijoje. Fotografijos kolekciją 2005-2006 metais planuojama eksponuoti 60 šalių bei daugiau negu 100 miestų.

http://www.britishcouncil.org/lithuania
http://www.northsoutheastwest.org

 
Kitos parodos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-198-169-202.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired