Atgal
Prasideda Fotografijos muziejaus rekonstravimas

Nuo spalio 18 d. vienintelis Lietuvoje – Fotografijos muziejus – keleriems metams užvers duris lankytojams dėl netrukus prasidėsiančios muziejaus rekonstrukcijos.


Įgyvendinus projektą „Fotografijos muziejaus rekonstravimas“ muziejus pasikeis neatpažįstamai – taps moderniu, gausiai lankomu daugiafunkciniu kultūros centru. Planuojama, kad 2013 m. minint 40-ąją Fotografijos muziejaus įkūrimo sukaktį, vyks ir rekonstruoto muziejaus atidarymo šventė.

Projektas, kurio bendra vertė apie 5 milijonus litų, finansuojamas iš Valstybės investicijų programos.
1976 m. prie Šiaulių „Aušros“ muziejaus buvo prijungtas visuomeninis Lietuvos fotografijos meno draugijos Fotografijos muziejus, kurį 1973 m. įkūrė Šiaulių fotoklubo pirmininkas, fotožurnalistas, fotomenininkas Antanas Dilys. Muziejus sovietmečiu tapo vienu iš fotografinio gyvenimo centrų. Čia rengtos garsios visasąjunginės fotografijų parodos-konkursai, fotografijos meno festivaliai, mokslinės konferencijos. Muziejuje kasmet buvo surengiama daugiau kaip 15 fotografijų parodų, supažindinančių su žymiausių praeities fotografų darbais bei naujausiomis fotomeno tendencijomis. Nuolatinėje ekspozicijoje ir parodose organizuotos edukacinės programos.Pačiame Šiaulių miesto centre, reprezentacinėje vietoje nuo 1975 m. įsikūręs Fotografijos muziejus užima svarbią vietą tarp miesto kultūros įstaigų, tačiau blogėjanti pastato būklė neleidžia tinkamai vykdyti svarbiausių muziejaus funkcijų. Per visą gyvavimo laikotarpį muziejus nebuvo renovuotas, o pastaraisiais metais labai pablogėjo patalpų būklė: pastato perdanga deformavosi, elektros tiekimo, šildymo, vandentiekio bei kanalizacijos sistemos veikia nepatikimai, todėl grėsmė eksponatų saugyklose sukauptai unikaliai eksponatų kolekcijai kaip niekad didelė, o ir tokiose patalpose dirbantys darbuotojai nėra saugūs. Šios aplinkybės vertė nedelsiant pradėti Fotografijos muziejaus rekonstrukciją.
Vykdant muziejaus rekonstrukciją, bus išlaikytas pastato autentiškumas, jis neišsiskirs iš bendro miesto peizažo. Muziejaus fasadas pakis tik iš dalies – bus sutankintas ir išryškintas horizontalus pastato skaidymas langų apvadais, karnizais ir balkonais. Rekonstravus muziejaus poreikiams nepritaikytą pastatą, iškils ketvirtasis aukštas, o ant stogo – apžvalgos aikštelė, atraktyviausia pastato zona – tamsus kambarys – Camera obscura (žr. http://lt.wikipedia.org/wiki/Camera_obscura). Muziejuje bus įrengta moderni fotografijos istorijos ekspozicija, visus šiuolaikinius standartus atitinkančios parodinės-galerinės erdvės, išplėstos ir įrengtos nustatytus reikalavimus atitinkančios eksponatų saugyklos, sukurta šiuolaikiška lankytojų aptarnavimo infrastruktūra – informacinis centras, biblioteka, erdvios edukacinių užsiėmimų patalpos, fotolaboratorija. Bus pasirūpinta ir neįgaliųjų lankytojų poreikiais – įrengtas liftas, kylantis per visus keturis pastato aukštus. Interjero sprendimuose bei funkciniame planavime numatyti drąsūs pokyčiai –  informatyvi ir vizualiai neperkrauta aplinka, orientuota į įspūdį bei potyrį. Išskirtinis muziejaus erdvės bruožas – polifunkciškumas ir interaktyvumas.Muziejus taps moderniu fotografijos meno ir technikos muziejumi, reprezentuojančiu XIX –XXI a. Lietuvos fotografijos paveldą, fotografijos kaip amato ir meno raidą: technikos pasiekimus, komercinės ir taikomosios fotografijos ypatumus, fotografijos meno bruožus. Muziejus ateityje – daugiafunkcinis kultūros centras, aktyvaus bendravimo vieta, kurioje lankytojai ne tik susipažins su ekspozicija, parodomis, bet ir dalyvaus edukaciniuose užsiėmimuose, paskaitose, seminaruose ir konferencijose. Tai ne tik žinių ar estetinių poreikių tenkinimo vieta, bet ir alternatyvi, savita, netradicinė laisvalaikio praleidimo erdvė.

Fotografijos muziejaus architektūrinio sprendimo autorius – architektas Šarūnas Sabaliauskas. Interjero ir ekspozicijos koncepcija kurta bendradarbiaujant su dizaineriu Dariumi Linkevičiumi.

Informaciją apie projektą teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, tel. (8 41) 52 43 90, mob. 8 68 716 681.


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired