Atgal
Kvietimas teikti darbus fotografijos konkursui-parodai „Debiutas 2018“


Fotografijų konkursas pradedantiesiems fotografams

Lietuvos fotomenininkų sąjunga skelbia kūrinių atranką fotografijų konkursui „Debiutas 2018“.  Fotografijų paroda-konkursas „Debiutas“ pirmą kartą buvo surengtas 1976 metais. Joje ir vėlesnėse parodose savo darbus pirmąkart eksponavo ir dabar fotografijos pasaulyje vis dar besireiškiantys Romualdas Požerskis, Raimundas Paknys, Violeta Bubelyte, Algirdas Šeškus, Gintautas Trimakas, Vytautas Stanionis, Aleksandras Ostašenkovas ir kt. Po pertraukos, 2010 metais, konkursas vėl pradėtas organizuoti kas dveji metai. 
Komisija iš pateiktų paraiškų atrinks 10 finalininkų, kurie dalyvaus parodoje „Prospekto galerijoje“. Iš šių dešimties dalyvių bus renkami I, II ir III vietos laimėtojai, kurie ateinančiais metais galės eksponuoti savo darbus personalinėje parodoje Vilniaus fotografijos galerijoje. 


Per konkurso parodą (dešimties finalininkų) bus pristatomas parodos katalogas su visų finalininkų darbais. Prie katalogo leidybos prisideda Uždaroji dizaino ir leidybos akcinė bendrovė KOPA.

Šiais metais konkursas pradeda bendradarbiauti su portalu 15min.lt. Finalininkų darbai bus publikuojami šiame portale, redakcija taip pat ruošia staigmeną vienam išrinktajam. 


Konkursą vertins komisija:
Gintaras Česonis (Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) pirmininkas, fotografas)
Agnė Narušytė (Vilniaus dailės akademijos (VDA) menotyros katedros dėstytoja, menotyrininkė)
Alvydas Lukys (VDA medijų katedros vedėjas, fotografas)
Eglė Deltuvaitė (VšĮ „Kultūros meniu“ vadovė, kultūros ir leidybos projektų vadovė)
Gytis Skudžinskas (Knygų dailininkas, menininkas)
Lina Zaveckytė (www.15 min.lt multimedijos redaktorė, fotografė)
Lina Albrikienė (menininkė)
Aurelija Maknytė (meno licencijatė, menininkė)
Vilma Samulionytė (projekto vadovė, fotografė) 

Fotografijų konkurso „Debiutas 2018“ sąlygos ir reikalavimai

Konkurse gali dalyvauti autoriai, ne jaunesni kaip 16 metų, gyvenantys Lietuvoje ir užsienyje. Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai, turintys meno kūrėjo statusą, konkurse negali dalyvauti. Autoriai, dalyvavę konkurse „Debiutas ‘10“, „Debiutas ‘12“, „Debiutas ‘14“, „Debiutas ‘16“  ir patekę į finalą (t. y. tie, kurių fotografijos buvo eksponuojamos konkurso parodoje bei spausdintos kataloge), konkurse dalyvauti nebegali. Autoriai, kurie dalyvavo, tačiau į finalą nepateko,  gali dalyvauti ir šiemet, tačiau su kitomis fotografijomis arba atnaujinta serija. 

Konkursui galima pateikti nuo 3 iki 15 fotografijų, sukurtų ne anksčiau kaip 2013 m. (pageidautinas ciklas arba serija). Temas galima rinktis laisvai. Atrankai priimami tik skaitmeninio formato kūriniai. Fotografijų serijos turi būti nerodytos parodose ir nepublikuotos (pavienės fotografijos gali būti rodytos grupinėse parodose ar publikuotos).

Konkurso dalyviai, pateikdami kūrinius, prisiima atsakomybę, jog jie yra šių kūrinių autoriai. Taip pat autoriai garantuoja, kad pateikiamų kūrinių neturtinės ir turtinės teisės priklauso patiems autoriams. 

Eksponuojant ar publikuojant kūrinius, autorius gali būti pristatomas pseudonimu, tačiau pateikiant kūrinius konkursui prašome nurodyti tikrąjį vardą ir pavardę. Jei autorius pageidauja būti pristatomas pseudonimu – nurodykite pseudonimą, kuriuo pageidaujate būti pristatyti.

Konkurso organizatoriai pasilieka teisę panaudoti atsiųstas fotografijų skaitmenines versijas, nurodant autorių ar jo pseudonimą (kaip pageidaujama) konkurso leidinyje ar elektroninėje jo versijoje, eksponuoti parodoje, konkursų „Debiutas“ reklamoje, Lietuvos fotomenininkų sąjungos ar konkurso partnerių interneto svetainėse, anonsuojant šį ar kitus konkursus-parodas „Debiutas“, leidiniams, susijusiems su konkursu ar paroda, neišmokant honoraro. Kylant ginčams dėl turtinių ir neturtinių teisių su trečiąja šalimi atsakomybė tenka kūrinio pateikėjui. Kūrinių (nuotraukų skaitmeniniu formatu) atsiuntimas į konkursą patvirtina konkurso dalyvio (autoriaus) sutikimą su šiomis sąlygomis. Konkurso dalyviui nesilaikant sąlygų ir reikalavimų pateikti kūriniai gali būti nevertinami.

Techniniai reikalavimai

Pateikiamo reikalavimai:
2500 px – minimalus ilgosios kraštinės ilgis.
4000 px – maksimalus ilgosios kraštinės ilgis.
Fotografijos turi būti išsaugotos JPEG, JPG formatu.
Fotografijų skaičius 3–15 vnt.
Kūrinio sukūrimo metai ir pavadinimas(i).

Siunčiamų darbų ar fotografijų serijos aprašymas (iki 2000 spaudos ženklų).

Pagrindiniai asmeniniai duomenys:
Autoriaus vardas, pavardė.
Adresas.
Elektroninio pašto adresas ir telefonas, kuriais būtų galima susisiekti su autoriumi.

Darbus į Lietuvos fotomenininkų sąjungą galite pristatyti iki 2018 m. kovo 31 d. tik naudojantis platforma PICTER per šią https://www.picter.com/lithuanian-photographers-association/debiutas-2018/
Pastaba: Platforma veikia tik anglų kalba, bet informaciją galima pateikti lietuvių arba (ir) anglų kalba.

Pasiteiravimui galite rašyti elektroniniu paštu Indrei Liutkutei photobalandis@gmail.com arba
Vilmai Samulionytei vsamulionyte@gmail.com. Temos laukelyje įrašykite: Debiutas 2018.


Ieva Baltaduonyte, 1 vieta, 2014


Lina Jakubauskaitė, 2 vieta, 2014


Bronius Duoba, 3 vieta, 2014


Valentyn Odnoviun, 1 vieta, 2016Inga Navickaitė, 2 vieta, 2016


Giulherme Bergamini, 3 vieta, 2016Partneriai ir rėmėjai: 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired