Atgal
Nacionalinėje dailės galerijoje – tarpdisciplininė konferencija „Revoliucinė vaizduotė: vizualioji kultūra politinių audrų amžiuje“

Lapkričio 30 d. 10 val. NDG auditorijoje prasidės dvi dienas truksianti tarpdisciplininė konferencija „Revoliucinė įsivaizduojamybė: vizualinė kultūra politinių neramumų laikotarpyje“.
Konferenciją organizuoja Europos humanitarinis universitetas ir Vizualiosios kultūros ir šiuolaikinio meno studijų laboratorija, bendradarbiaudami su Europos vizualiosios kultūros tinklu, Nacionaline dailės galerija ir Goethe's institutu Lietuvoje.


Konferencijoje svarstoma apie meną kaip "socialinių konfliktų mediją" (Horst Bredekamp), klausiama, kaip vizualūs vaizdiniai revoliucinėse praktikose keičia įvairias socialinės vaizduotės sąlygas. Kaip abstrakčios revoliucijos, pasipriešinimo ir sukilimo idėjos tapo matomos ir suprantamos per skirtingas vizualiosios kultūros formas, pradedant fotografija ir kinu, baigiant komiksais ir politiniais plakatais. Mąstant apie tai, iškyla eilė susijusių klausimų: kaip bėgant laikui pasikeitė "revoliucijos" idėja, kokį vaidmenį šiame pokytyje atlieka dabartiniai arba pastarojo meto įvykiai, naujos teorijos ir praktikos, kaip susijusios "reprezentacijos" ir "revoliucijos" idėjos, kaip revoliucijos idėja re-aktualizuojama, atnaujinama ir performuluojama pastarojo meto politiniuose performansuose, spaudoje ir meninėse praktikose, ir galiausiai- - kokį vaidmenį revoliucinėje praktikoje atlieka vizualūs vaizdiniai kaip "reikšmių, galios ir emocijų daugikliai" (W.J.T.Mitchell)?

Renginys nemokamas, be registracijos. Renginio kalba – anglų.

 
Kitos naujienos