Atgal
Ramūno Danisevičiaus fotografijų paroda "LIKĘ"

Kviečiame į Ramūno Danisevičiaus fotografijų parodos "LIKĘ" atidarymą, kuris vyks 2017 m. lapkričio 7 d. 18 val., Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31). Paroda bus eksponuojama iki lapkričio 30 dienos, vėliau pradės kelionę po kitus Lietuvos miestus ir miestelius.

Fotografas Ramūnas Danisevičius – unikalus mus supančio pasaulio tyrinėtojas. Kasdieniu stebėjimu autorius dokumentuoja santykį su aplinka, savitais žiūros parametrais ir objektyvo tiesa autorius brėžia unikalią dienos trajektoriją, nuosekliai įkūnydamas vizualines antropologijos darbą. Jis yra nuoseklus sociumo tyrinėtojas ir žvalgas. Kuriami pavieniai vaizdai sugula į platų ir nuoseklų vaizdatekstį, kuris perauga naujųjų medijų egodokumentiką.

Parodoje eksponuojama Ramūno Danisevičiaus kūryba atlikta bei pateikiama įvairiomis technikomis: nuo tradicinės žurnalistinės fotografijos veidrodiniu fotoaparatu, spalvotų pinhole iki instagram bei Facebook'e publikuojamų fotografijų su komentarais.

Menotyrininkas V. Kinčinaitis įžvelgia Ramūno Davnisevičiaus kūryboje „vaizdografuojama“ psichogeografija, miesto ir kasdienio gyvenimo transformacijos motyvus, persikeičiančius planus, cikliškumą, vaizdus, kintančioje erdvėje, įsijungiančius į judėjimo erdvę. Socialinių medijų poveikis, keičiantis gyvavimą visuomenėje, keičia ir šiuolaikinę estetiką ir jų veikimą pasaulyje bei jų santykį su individualia patirtimi. 
Autoriaus darbuose skleidžiasi šiuolaikinės visuomenės deformacijų kritika, gyvenimas perkeliamas į miestą, vaizdinė kodavimo sistema metaforas fiksuoja tiesiogine prasme, o buities vaizdus simboliškai. Autoriaus valia paskirti savo meistrystę šiuolaikinio socialinio metraščio sudarymui plečia ir bendrą Lietuvos vizualaus meno kontekstą. 

Kolektyvinėje atmintyje užkoduoti vizualūs kasdienio gyvenimo simboliai skleidžiasi unikaliu būdu autoriaus dienoraštyje, sklidiname ir poetinių, ir autoironijos prasmių. Įamžintos kintančio gyvenimo sustabdytos akimirkos kviečia žiūrovus prisijungti apmąstymams bei estetinei jausenai patirti, moderniomis priemonėmis vystyti asmeninių patirčių refleksijas.

Parodoje bus eksponuojama ir jaunųjų Ramūno kolegų kūryba. Jie pristatys savo fotografijas, kurios, jų nuomone, buvo sukurtos Ramūno Danisevičiaus kūrybos ir asmenybės įtakos pasekoje.
Paroda yra projekto „Pozityvas: naratyvinis pozicionavimas“ dalis. Projektas iš dalies remiamas iš LRKM Kūrybinės veiklos programos.

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired