Atgal
Tarptautinė konferencija „Fast Forward: Women in Photography“

2015 m. Tate Modern, Jungtinės Karalystės Kūrybinių menų universitetas (University for the Creative Arts (UCA) ir Londono menų universiteto Fotografijos archyvų tyrimų centras (Photography Archive Research Centre (PARC), University of the Arts London) surengė sėkmės sulaukusią konferenciją „Fast Forward“ Tate Modern galerijoje, Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Fotografijos muziejaus Vito Luckaus fotografijos centras kartu su minėtomis užsienio institucijomis praneša apie šios konferencijos tęsinį Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje 2017 m. lapkričio 3–4 d.

Fotografija kone visada buvo ne tik meninės išraiškos priemonė, bet ir svarus politinis įrankis. Pavyzdžiui, moterų bendruomenės šį įrankį naudojo įžiebti diskusijoms apie savo teises, ekonominį ar socialinį saugumą, vaidmenį kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime. Studijuodami moterų fotografių biografijas arba tyrinėdami jų kūrybos laimėjimus ir tai, kokią įtaką jie daro daugelio šalių fotografijos istorijai, pastebėsime, kad globalūs politiniai procesai keičia ir įkvepia menininkes kurti, kartu pamatysime akivaizdžias kliūtis, su kuriomis joms tenka susidurti.

Vienas iš pagrindinių konferencijos tikslų – tarptautinei auditorijai pristatyti tyrimų apie moterų fotografių vaidmenį Baltijos ir buvusio Rytų bloko šalių kultūriniame, socialiniame ir politiniame kontekste rezultatus. Platų akademinį diskursą užtikrina gyvybingas, dinamiškas, gausus kultūrinis palikimas ir šiuolaikinė scena, susipinantys su unikaliais nacionaliniais veiksniais ir vakarietiškomis idėjomis. Temų spektras itin platus: nuo emancipacinio fotografijos vaidmens praeityje iki politinio aktyvizmo, nuo meninio vaizdų archyvų pritaikymo iki naujo lyčių reprezentavimo. Konferencijoje fotografijos tyrinėtojai ir menininkai taip pat aptars fotografių iš Indijos, Mianmaro, Norvegijos ir Jungtinės Karalystės kūrybą.

Ši konferencija Vilniuje – tai puiki proga sutelkti regiono ir kitų šalių tyrinėtojus bendroms diskusijoms, pasidalyti aktualiomis įžvalgomis, idėjomis ir taip grįsti kelius naujoms bendradarbiavimo galimybėms, stiprinti pažinčių ir partnerių tinklą, skatinti tolesnę akademinio diskurso plėtrą ir padėti tvirtesnius pamatus ateities fotografijos studijoms ir praktikai.

Konferencijos programą galima rasti: http://vlfc.lt/renginiai/konferencijos/

Nuotr.: Domicelė Tarabildienė - „Nosis mėnuliui“, 1932


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired