Atgal
Vyriausybės rūmuose eksponuojama A. Švenčionio paroda „Lietuvos piliakalniai - būtsargiai“

Jau kone dešimtmetį Albertas Švenčionis skiria savo laiką ir jėgas Lietuvos piliakalnių vaizdų įamžinimui fotografijose ir yra užfiksavęs didžiąją jų dalį. Šios fotografijos turi ne tik istorinę bei mokslinę, bet ir meninę vertę. Ši juntama kiekviename kadre, kuriame stengiamasi ne tik pateikti istoriškai reikšmingą vietovę, bet ir pabrėžti ją supančias detales, ne visada pastebimas plika akimi. Fotografas tam renkasi skirtingus rakursus, kuriuose fotoobjektyvo pagalba „apčiuopiami“ įvairūs gamtos reiškiniai: vienur dominuoja dangaus kūnų kuriamos šviesos „misterijos“, išryškinančios unikalią vietovės aurą, kitur susitelkiama į tam tikras detales – pievas, žolynus. Žinoma, kūriniuose svarbi ir piliakalnį supanti aplinka, jo kontekstas, stipriai lemiantys galutinį fotografijoje įamžintą vaizdinį.

Šiuos, 2017-uosius, metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė piliakalnių metais. Tad piliakalniams - mūsų šalies istorijos reliktams ir kraštovaizdžio formuotojams, skiriamas didesnis dėmesys nei įprastai tiek jų priežiūros tiek ir informacijos apie juos skleidimo atžvilgiu. Verta pasidžiaugti tuo, jog A. Švenčionis istorinių žinių, susijusių legendų, padavimų klausimą derina su kūryba. Autentiškai ir vizualiai patraukliai eksponuodamas savo kūrinius jis primena apie mūsų krašto didybę bei grožį. Galima sakyti, jog šioje parodoje, pačia patraukliausia forma - per meno kūrinį, skatinama domėtis šalies istorija, jos raida, kas, be jokios abejonės, ugdo mumyse patriotiškumo jausmą.  

Menotyrininkė Miglė Morkūnaitė

Paroda „Lietuvos piliakalniai - būtsargiai“ eksponuojama Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose iki  2017 m. rugpjūčio 30 d.

Paroda iš dalies remiama Lietuvos kultūros tarybos.
 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired