Atgal
SetP Stanikas: pavasaris | le printemps

Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai Svajonė ir Paulius Stanikai (SetP Stanikas) gegužės 2 d. 18:00 val. galerijoje „Vartai“ pristato parodą „Pavasaris | Le Printemps“. Joje menininkai kiek pakeičia savo amplua ir vietoje įprastai drastiško, perversiško repertuaro pristato lyrinę alegoriją. Svajonė ir Paulius Stanikai „apvalė“ savo projektą nuo (ne)politinių aktualijų, susitelkė į laiko fenomeną kaip žodžio, garso aidą, prisiminimą, gęstančią, todėl emociškai ryškią, netgi geliančią impresijos atplaišą. Ją menininkai pavadino Pavasariu.

Šioje parodoje inkorporuotos ankstesnių projektų detalės, tačiau kiekvienas Svajonės ir Pauliaus Stanikų projektas – autorinis. Tam tikri ankstesnių projektų inkliuzai naudojami labiau kaip tęstinio naratyvo dalis, tačiau ne kaip tiesmukos nuorodos į konkrečias ankstesnes parodas. Stanikų instaliacijoje išvysime jų pamėgtų technikų – piešinio, fotografijos, video, objektų ‒ derinius, tačiau skirtumas šį kartą turinyje, jo abstrahavime emocionalumo arba „jausminio formalizmo“ link.

Čia nėra konkrečių istorinių veikėjų, kas buvo būdinga ne vienai pastarųjų metų Stanikų instaliacijai, kaip ir nėra tiesmukų biografinių, buitinių detalių ‒ prasmiškai viskas tarsi tirpsta, tolsta, miršta, tačiau kartu stiprėja gaivi atsinaujinimo, atgimimo nuojauta.

Kęstutis Šapoka

Paroda veiks iki birželio 9 d.


Svajonė ir Paulius Stanikai – vieni aktyviausių ir kūrybingiausių Lietuvos menininkų, kurių kūrybinis kelias tęsiasi jau beveik tris dešimtmečius. Lietuvoje ir Prancūzijoje gyvenantys menininkai nuolat atstovauja Lietuvai daugelyje prestižinių pasaulio parodų ir projektų, tarp kurių – tarptautinės Venecijos, Liverpulio, Maskvos ir Pekino bienalės, Pompidou centras ir  pasaulinio garso galerija Vu Paryžiuje, galerija White Box Niujorke etc.

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired