Atgal
Kvietimas teikti darbus 2017 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraščiui


Mieli Kolegos,

Kviečiame teikti darbus Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraščiui „Lietuvos fotografija 2017“. 
Šių metų metraščio sudarytojai yra Alvydas Lukys ir Gytis Skudžinskas. Leidinys susideda iš dviejų dalių, kurių pirmoji pasirodys dar prieš rugsėjį, o antroji – prieš metų pabaigą.

Šių metų tema “Visuomenė ir medija: matomo ir nematomo strategijos”

Geografinis ir technologinis virsmas sąlygoja visuomenės ir medijos santykių kitimą bendroje veiksmo erdvėje. “Vaiduokliškas” identitetas yra laiko dvasios atspindys. Ši situacija kartojasi daugybę kartų ir neatrodo, kad turi galimybę išsikovoti aiškesnę poziciją. Lakano teorijoje sakome “Aš esu kitas”, bet tuo pat metu mes jau nebesame toje veidrodinėje stadijoje. Mes iš viso nesame toje stadijoje, kur save atpažįstame. Mes esame pastoviame kito ir net savęs aproprijavimo procese. Subjektas tampa objektu besiplečiančioje vizualinėje kultūroje. Nekontroliuojama ir nesukontroliuojama situacija yra dominuojanti po 2000-ųjų aplinkoje.

Dokumentinė fotogafija kažkada praskynė pačiai medijai kelią į matomumą. Todėl šiuo kitimo laikotarpiu privalome reflektuoti ir reaguoti. Fotografijoje nebėra senovinio vieningumo. Vieni bando sekti senąja fotožurnalizmo strategija, kiti atvirkščiai užsiima antižurnalistika. Išraiškos vyrauja nuo tradicinių į akį nekrentačių iki pretenzijos į “spektaklį”.

Metraštis “Lietuvos fotografija” šiais metais švenčia 50 metų jubiliejų ir yra reikšmingas bei išliekamąją vertę turintis, fotografijos mediją reflektuojantis, periodinis leidinys, siekiantis atspindėti laikmečio procesus ir tendencijas.

Autoriai pateikdami darbus turi sudaryti jų sąrašą atskirame tekstiniame dokumente, pavadintame autoriaus vardu ir pavarde (pvz.: vardas_pavarde.doc):
- autorius;
- darbo pavadinimas;
- sukūrimo metai;
- sukūrimo technika (jei svarbu);
- trumpas darbų idėjos aprašymas;
- autoriaus kontaktai.

Fotografijos siunčiamos JPG formatu, ilgoji kraštinė turi būti ne trumpesnė kaip 1000 pikselių, 300 dpi rezoliucija. Dokumento pavadinimą sudaro autoriaus pavardė ir darbo pavadinimas (jei serija turi vieną pavadinimai dokumentus galima sunumeruoti) (pvz.: Pavarde_Darbo _pavadinimas_1.jpg, Pavarde_Darbo _pavadinimas_2.jpg).

Visi dokumentai (aprašymas ir fotografijos) turi būti sudedami į vieną bylą ir užvadinama autoriaus vardu bei pavarde, suarchyvuojami ir siunčiami kaip vienas dokumentas.

Darbus siųsti iki 2017 gegužės 20 d. elektroniniu paštu lfms.metrastis@gmail.com arba per www.wetransfer.com svetainę. Atspausdinti darbai nebus priimami.


Lietuvos fotomenininkų sąjunga


 
Kitos naujienos