Atgal
Vėtrė Antanavičiūtė. Fotografijų paroda „Lietaus vaikas“

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerija (Vilniuje, Šv. Jono g. 11) kviečia į Vėtrės Antanavičiūtės fotografijų parodos „Lietaus vaikas“ atidarymą 2017 m. balandžio 3 d. (pirmadienį) 17.30 val. Paroda skirta Pasaulinei autizmo supratimo dienai, kuri minima balandžio 2 d. Autorės pristatomose fotografijose fiksuojamas lietaus vaiko žvilgsnis į gyvenimą. Lietaus vaikas – tai berniukas, išoriškai niekuo nesiskirintis nuo kitų savo bendraamžių, tačiau gyvenantis savo pasaulyje, kuris daugumai žmonių sunkiai suvokiamas.

Prieš kelerius metus buvo įkurta Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, vienijanti šimtus šeimų, auginančių vaikus autistus. Šis berniukas – vienas iš tokių lietaus vaikų.

Vėtrė Antanavičiūtė – Meškauskienė gimė 1970 m. Vilniuje. Vilniaus dailės akademijoje baigė fotografijos studijas. Dirba reklamos srityje.  Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė ir tarptautinės fotomeninkų sąjungos AFIAP fotomenininkė.  2001 m. suteikta jaunojo menininko Valstybinė stipendija. 2014 m. Kinijoje įvertinta humanistinės fotografijos apdovanojimu (HPA, Humanity Photo Awards) už seriją „Pavasario lygiadienis“, o 2015 m. – už serijas „Užgavėnių kaukės“, „Pavasario lygiadienis“ ir „Jorė“. 2015 m. kaip Lietuvos spaudos fotografė gavo „Auksinio kadro“ apdovanojimą (tema Reportažas). 2015 m. Tarptautiniame fotomenininkų konkurse Rusijoje įvertinta 2 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimais už serijas „Natiurmortas“ , „Akmenys“, „Lietaus vaikas“.

 
Kitos naujienos