Atgal
Filadelfijoje atidaryta paroda “Lietuvos fotografija. Kasdienybė. 1963-2013”

2016 m. gruodžio 15 – 2017 m. balandžio 22 dienomis Filadelfijoje, Print Center fotografijos galerijoje veiks paroda "Lietuvos fotografija. Kasdienybė. 1963-2013". Lietuvių parodą pristatys Lietuvos fotomenininkų sajungos pirmininkas, parodos kuratorius – Gintaras Česonis.

Ši paroda - tai ilgamečio Lietuvos fotomenininkų sąjungos bendradarbiavimo su Print Center galerija rezultatas. Čia prieš kelis metus Lietuvos kultūros ataše JAV ir Eglės Deltuvaitės iniciatyva buvo pristatytos kelios dešimtys Lietuvos fotografijos leidinių.


Galerijos vadovė Elizabeth Spungen 2015 metais viešėjo Lietuvoje, aplankė svarbiausias fotografijos institucijas, dalyvavo Kaunas Photo festivalyje, tarptautinėse portfolio peržiūrose Kauno fotografijos galerijoje. Kaip teigia Lietuvos garbės konsulė Filadelfijoje Krista Bard, per savo darbo metus sėkmingai pavyko užmegzti glaudesnius santykius tarp skirtingų kultūros laukų ir juos įtvirtinti.


Paroda "Lietuvos fotografija. Kasdienybė. 1963-2013" – tai vizualinis pasakojimas apie Lietuvos kasdienį gyvenimą, kurio akiratyje per pastarąjį pusšimtį metų atsirasdavo vis kiti dalykai, aktualijos, nuotaikos. Per šį laikotarpį susiformavo trys fotografų kartos, išsiskiriančios savo temomis, braižu, tačiau visuomet kalbančios apie savo laiko aktualijas, skirtingi autoriai atkreipdavo dėmesį į vis kitus kasdienybės aspektus, prabildavo vis kitokia vizualine kalba.


Iš kasdienybės susideda beveik visas mūsų gyvenimas. Kasdienybėje viskas yra savaime suprantama, dažnai nepastebima, bet tuo pačiu ypatingai reikšminga. Šioje parodoje ir siekiama išgryninta kalba papasakoti apie Lietuvos gyvenimą per kasdienybę, stebėti kaip kito aktualijos, nuotaikos, fotografo santykis su žmogumi ir aplinka. Per 50 metų susiformavo trys fotografų kartos, išsiskiriančios savo temomis, braižu. Kito žmonių įpročiai, kito ir menininkų vizualinė kalba. Bet žmogaus santykis su kasdiene aplinka išliko esminis turinio objektas.


Filadelfijoje pristatant žinomų Lietuvos fotografų darbus bandoma papasakoti apie Lietuvos gyvenimą per kasdienybę. Vilniuje buvo eksponuojama paroda apie Filadelfijos gatves, kuriose buvo stiprus kasdienybės jausmas, nors ir pateiktas kitokia fotografine kalba. Vyksta lygiavertis kultūrinis ir pažintinis apsikeitimas.


Paroda parengta  2013 metais, Jau eksponuota Nacionaliniuose muziejuose Gruzijojos, Armėnijoje,  Ukrainoje ir fotografijos galerijoje Bulgarijoje. Parodoje dalyvauja skirtingų kartų autoriai: Romualdas Augūnas, Vitas Luckus, Aleksandras Macijauskas, Antanas Miežanskas, Romualdas Požerskis, Romualdas Rakauskas, Antanas Sutkus, Algirdas Šeškus, Gintaras Česonis, Mindaugas Kavaliauskas, Donatas Stankevičius, Arturas Valiauga.


Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired