Atgal
Trečioji Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos (LAFA) paroda

Gruodžio 1 dieną „Skalvijos“ kino teatre (A. Goštauto 2/15 Vilnius) atidaroma Lietuvos Analoginės Fotografijos Asociacijos (LAFA) dalyvių paroda. Tai bus jau trečioji šios asociacijos narių kolektyvinė paroda.

2014 metais įkurta LAFA sujungė fotografus, kurie  naudoja analogines technologijas , aktyviai propaguoja tradicinius fotografijos metodus ir atvaizdų gavimo būdus. Asociacija taip pat populiarina savo narių kūrybą.

Aut.: Waldemar Doweiko

Nepaisant to, kad ekspozicija palyginti nedidelė, parodos kuratoriams pavyko surinkti ganėtinai platų technologinių fotografijų atlikimo metodų spektrą: be tradicinės ir vis dar ne iki galo pamirštos bromo-sidabro spaudos (šia technika atlikti Eglės Rakelytės darbai) ir kažkada populiarių masinėje kultūroje aniliniais dažais ranka spalvintų fotografijos atspaudų (kalbama apie Levo Žirakovo ir Anastasijos Solovjovos darbą) eksponuojami ir šiais laikais gerokai egzotiškesne technika atlikti darbai: nuo aukštos technologijos momentinės fotografijos (plačiau  žinomos „Polaroid“ pavadinimu) ir jos rezultatų manipuliacijų (Waldemar Doweiko ir Ingos Dingos darbai) iki paprasčiausių ir sudėtingos įrangos nereikalaujančių fotogramų ir chemigramų, kurias parodoje pristato Mantas Puida ir Andrei Antonau. Parodos žanrų paletė taip pat plati: nuo natiurmortų iki lyriško reportažo.

Aut.: Andrei Antonau
  
Šia įvairove siekiama žiūrovui padėti supažindinti tiek su lietuviškos fotografijos situacija, tiek ir su tuo, kas vyksta už populiariausių ir vyraujančių jos sričių.

Parodos atidarymas – gruodžio 1 dieną, 18 valandą. Trečioji Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos (LAFA) paroda vyks iki 2016 metų gruodžio 14 dienos.

Pirmoji iliustracija Levo Žirakovo ir Anastasijos Solovjovos

 
Kitos naujienos