Atgal
Eugenijaus Barzdžiaus parodos „Pelkės derlius“ atidarymas

Apie 2002 metus, nusivylę ilga kelione į teisėtus kolektyvinius sodus miesto pakraštyje ar užmiestyje, pensininkų grupė įsteigė savarankiškai valdomą erdvę pelkėtose Šiaulių miesto ribose. Ši apie penkiolikos vyresnio amžiaus žmonių grupė (jos dydis nėra pastovus dėl nesustojamo gyvenimo rato sukimosi) užėmė žemės plotą, pastatė tvoras, iš nereikalingų medžiagų surentė pastatus, o kai kurie net iškasė sausinimo (drenažo) sistemą.

Kiekvieną pavasarį ir rudenį jie pasamdo traktorių suarti žemę po paskutinio nupjautų kopūstų derliaus arba prieš pat bulvių sodinimą.

Benamiai žmonės kartais nuniokoja pašiūres ar šiltnamius, bet pensininkai greitai atkuria juos iš nebereikalingų medžiagų, surandamų prie konteinerių ar atiduodamų kitų žmonių.

Kai kam toks darbas su žeme yra daržovių, uogų, vaisių šaltinis visam šaltajam sezonui. Užkonservuoti stiklainiai su savarankiškai užaugintais produktais yra didžiulis priedas prie menkos valstybinės pensijos, su kuria skrandžių užpildyti, deja, nepavyksta. Kitiems tai yra savotiška terapija… Pabėgti iš keturių buto sienų, išlaikyti turimą kontaktą su Žeme ar padėti jį surasti naujai kartai.

Paroda atidaroma Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje 2016 m. lapkričio 16 d., trečiadienį, 18 val.


Apie autorių:


Eugenijus Barzdžius gimė Šiauliuose 1979 m. 2002 m. baigė Dailės ir dizaino bakalauro lygio studijas su profesionalaus mokytojo pedagoginiu išsilavinimu Šiaulių universitete. 2013 m. baigė Dokumentinės fotografijos bakalauro lygio studijas University of South Wales, Newporte, Jungtinėje Karalystėje. 2015 m. pradėjo Fotografijos ir miesto kultūrų magistro studijas Goldsmiths koledže, Londono universitete, Jungtinėje Karalystėje. Autoriaus darbai publikuoti, bei eksponuoti įvairiose pasaulio šalyse (JAV, Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir kitur.) ir apdovanoti ar garbingai paminėti įvairiuose tarptautiniuose konkursuose. Daugiau galite susipažinti su detalia biografija ir kitais projektais asmeninėje fotografo svetainėje www.eugenijusb.com

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired