Atgal
Kolektyvinė paroda "Scenos" A. Mončio namuose-muziejuje, Palangoje

Rugsėjo 17 d. 16 val. A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma kolektyvinė paroda „Scenos“.

Parodoje eksponuojamas fotografijas vienija tipologiška žvilgsnio strategija. Autoriai fiksuoja aplinkas ir personažus laikydamiesi griežtai nustatyto metodo. Ir toks tarsi šaltas tiriamasis žvilgsnis išryškina pasirinktų objektų svarbiausias savybes, bruožus, nulemiančius jų paskirtį ir „statusą“.


Dainius Liškevičius. Erdvės (2001)

Galime taip pat sakyti, jog visi autoriai savo darbuose dekontekstualizuoja erdves ar personažus, fiksuodami juos prieš ar po veiksmo, atsietus nuo „įprastinės rutinos“. Pašalinus įvykį suvokėjas gali konstruoti savus, o gal tik nuspejamus naratyvus. Nujaučiamo įvykio nebuvimas fotografuojamas scenografijas palieka atpažįstamomis, bet pasuka neįprastu, neįsisąmonintu rakursu, išryškina neakcentuojamus, bet be galo daug pasakančius dėmenis. 

Darius Žiūra. Portretai ir figūros (2008)

Autorių darbus galime priskirti vokiškajai deadpan estetikai, kuri plačiai paplitusi pasaulyje, o Lietuvos fotografijos lauke pasireiškia tik fragmentiškai kai kurių autorių darbuose. Tad parodoje matome ne tik su fotografijos menu siejamų menininkų darbus, bet ir šiuolaikinio meno lauko dalyvius. Matyt, šitoks metodas ne tiek aktualus sprendžiant specifines fotografijos meno problemas, bet leidžia konstruoti konceptualius pranešimus ir turinius.

Gytis Skudžinskas. Backgrounds (2011)

Parodos autoriai: Dainius Liškevičius, Alvydas Lukys, Vilma Samulionytė, Gytis Skudžinskas, Darius Žiūra.

Paroda veiks iki 2016 m. spalio 30 d.

Antano Mončio namai-muziejus, S. Daukanto g. 16, Palanga
Darbo laikas III–VII, 11–17 val.

Vilma Samulionytė. 60 monumentų (2012)

Pirmoji iliustracija:
Alvydas Lukys. Tapybos prieglauda (2015)


 
Kitos naujienos