Atgal
Paroda „Degantis žmogus” Prahoje

Rugsėjo 14 d., trečiadienį, Prahos senamiestyje įsikūrusioje galerijoje Zahradnik atidaroma Romualdo Požerskio ir Monikos Požerskytės paroda „Degantis žmogus“ („Burning Man“). Parodoje pristatomos lietuvių fotomenininkų užfiksuotos vieno garsiausių ir originaliausių festivalių pasaulyje „Degantis žmogus“, vykstančio Nevados dykumoje (JAV), akimirkos skulptūros, fantastiškiausi meniški automobiliai, šviesos-ugnies instaliacijos, perfomansai, žemės meno objektai ir kūno tapybos kūriniai.


Pirmajame perfomanse, kuris vyko 1986 metais San Franciske, Beikerio paplūdimyje, dalyvavo ir medinę 2.5 m aukščio žmogaus skulptūrą kartu sudegino tik 20 žmonių. 1986 metais 80 entuziastų grupelė persikėlė į Nevadą, Juodojo akmens dykumą. Ilgainiui skulptūros aukštis  augo, o kartu su juo – ir dalyvių skaičius, kuris  2014 metais pasiekė 70 tūkstančių. Nevadoje, Juodojo akmens dykumoje, buvo pristatyti virš trijų tūkstančių projektų ir sumontuota virš 300 šimtų skulptūrų.

   
Prahos galerijoje Zahradnik bus rodoma specialiai paruošta R. Požerskio ir M. Požerskytės fotografijų projekcija, atspindinti įdomiausius įvairių pasaulio šalių bei lietuvių meninius projektus, eksponuotus 2008, 2011, 2012, 2013 ir 2014 metais „Degantis žmogus“ festivaliuose. 2011 metais vyko pirmoji lietuvių stovykla, kurioje veikė Donato Jankausko (Duonio) Fluxus molio kūrybinės dirbtuvės, po dykumą buvo tampomas iš Lietuvos atgabentas Blukis, Tomas Dobrovolskis suruošė perkusijos sesijas ir koncertus. Jono Dovydėno vežamo „Velokino“ seansų metu buvo rodomi lietuviški Roberto Verbos, Jono Meko bei kitų autorių trumpo metražo filmai. 2013 metais lietuviai pastatė Ievos Marijos Dautartaitės ir Žilvino Stankevičiaus skulptūrą „Lituanicos paukščiai“, skirtą Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą paminėti. 2014 metais festivalyje gime Marijos Dautartaitės šviesos instaliaciją „Silikono pieva“ ir 2016 Leonardo Da Vinci laikų muzikinių instrumentų dirbtuvės.
   
Paroda veiks iki spalio 16 dienos.

Daugiau informacijos: http://zahradnik.pro/


 
Kitos naujienos