Atgal
Pristatoma Šiaulių fotografijos muziejaus šiuolaikinės fotografijos kolekcija

Liepos 15 d. (penktadienį) „Prospekto“ fotgrafijos galerijoje (Gedimino pr. 43) ir Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4) bus atidaryta Šiaulių Fotografijos muziejaus meninės fotografijos rinkinio paroda „Kolekcija“, kurioje XX a. 5–9 dešimtmečių Lietuvos fotografijos raidą reprezentuoja beveik aštuoniasdešimties mūsų šalies autorių kūriniai.

Nuo pat Šiaulių fotografijos muziejaus kūrimosi daugiau kaip prieš 4 dešimtmečius muziejaus pradininko fotografo Antano Dilio ir jo bendražygių pradėtoje kaupti iškiliausių šiuolaikinių Lietuvos fotografų kūrinių kolekcijoje šiandien saugoma daugiau kaip 8000 eksponatų. Tai viena iš didžiausių ir išsamiausių muziejuose saugomų šiuolaikinės Lietuvos fotografijos kolekcijų, kuri Vilniuje taip nuodugniai pristatoma pirmą kartą.
 
Daugiausia kolekcijos kūrinių pradėti kaupti jų sukūrimo laikmečiu, kryptingai formuojant muziejinį rinkinį, kuris sudarytas atsižvelgiant į tuometines kūrybos aktualijas.  Daug autorių savo kūrinius muziejui dovanojo be jokio atlygio – taip visuotinės cenzūros metais į fondus pateko ne tik oficialiai cenzūrai paklūstančios fotografijos, bet ir asmeniniuose archyvuose slypėję darbai.

Parodoje, kuri bus eksponuojama dviejose Vilniaus fotografijos galerijose, pristatomi daugumos muziejaus kolekcijos autorių rinktiniai kūriniai – beveik aštuonios dešimtys fotografijų, sukurtų sovietų okupacijos sąlygomis ir pirmaisiais atgautos Nepriklausomybės metais. Šios fotografijos išsamiai atskleidžia to laikotarpio Lietuvos fotografijos ypatybes bei patį istorinį laikotarpį ir sąlygas, kuriomis turėjo kurti Lietuvos fotografai. Eksponuojami ir iškiliausi vadinamosios lietuvių fotografijos mokyklos atstovų humanistiniai kūriniai, ir groteskiškos fotografijos, šlovinančios veidmainišką sovietinę ideologiją. Šalia žinomų, jau ikoniniais tapusių profesionalų kūrinių, pateikiamos ir šiandien nepagrįstai primirštų autorių ir foto mėgėjų fotografijos.

Parodos veikimo laikas: „Prospekto“ fotografijos galerijoje ir Vilniaus fotografijos galerijoje liepos 15 – rugpjūčio 20 d.

 
Kitos naujienos