Atgal
Vilniuje lankysis Rusijos fotomenininkų sąjungos Pirmininkas

Balandžio 27 dieną, trečiadienį, Vilniuje lankysis žinomas Rusijos kosmonautas, intelektualas, mokslininkas ir visuomenės veikėjas, Rusijos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jurijus Baturinas. Jis dalyvaus viešame susitikime tema:  „Kosmosas mums reikalingas Žemei tausoti“. Susitikimas vyks viešbučio „Panorama“ (buvęs „Gintaras“)  konferencijų salėje (Sodų g. 14). Pradžia 18.00 val.

Įėjimas laisvas. Būtina iš anksto užsiregistruoti tel.  8 607 36477  arba elektroniniu paštu: formatasa3lt@gmail.com.

download.php (285×191)

J.Baturinas  1949 metais gimė Maskvoje. 1966 m. aukso medaliu baigė specializuotą anglišką mokyklą ir įstojo į „kosminę“ aukštąją – Maskvos fizikos-technikos institutą, 1973 m. baigė jo aerofizikos ir kosminių tyrimų  fakultetą, dirbo garsiajame Centriniame eksperimentinių mašinų gamybos  konstravimo biure (dabar - S.Koroliovo kosminių raketų korporacija „Energija“), dalyvauja rengiant ir įgyvendinant kosminius projektus. 

Vėliau, dirbdamas kosmonautu bandytoju J.Gagarino kosmonautų rengimo centre, buvo kosmonautų būrio vado pavaduotojas mokslinio tyrimo ir bandomajam darbui. Dukart pabuvojo kosmose – orbitiniame komplekse „Mir“ (1998 m.) ir Tarptautinėje kosmoso stotyje (2001 m.).

Kosmonauto Baturino eilės numeris  Rusijoje - 90, pasaulinėje klasifikacijoje – 382. Jis buvo vienas iš  įgulos, nuskraidinusios į visatą pirmąjį kosminį turistą – amerikietį milijonierių Denį Titą, narių.
 
Visą gyvenimą J.Baturinas atkakliai mokėsi, gilinosi į įvairias žinių sritis: neakivaizdžiai baigė sąjunginį  Teisės institutą ir Maskvos valstybinio universiteto Žurnalistikos fakultetą.
  
Kaip teisininkas apgynė kandidatinę disertaciją tema „Europos parlamentas“ (1985 m.) ir daktaro disertaciją tema „Kompiuterinė teisė“ (1992 m.). Mokėsi Rusijos URM diplomatijos akademijoje, ten apgynė diplomą tema „Kosminė diplomatija ir tarptautinė teisė“. 

J.Baturinas moka anglų, švedų, japonų, prancūzų, vokiečių ir serbų-kroatų kalbas.

J.Baturinas – praktikuojantis žurnalistas, leidinio  „Novaja gazeta“ apžvalgininkas. Jo straipsnių galima rasti ir  laikraščiuose „Nezavisimaja gazeta“, „Rosijskaja gazeta“. Nuo 2008 m.  jis - Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius, vienas iš pirmojo SSRS Spaudos laisvės įstatymo, panaikinusio cenzūrą, bendraautorių.  

1993-1997 metais J.Baturinas dirbo pirmojo Rusijos prezidento Boriso Jelcino padėjėju, bet savęs politiku nelaiko. “Politikoje buvau labai trumpai,  su pertraukomis – penketą metų. Norėjosi kažką pakeisti“. 

Tarp svečio pomėgių – ir įprasti (filmavimas vaizdo kamera), ir gana netradiciniai (socialinių ir politinių procesų matematinis modeliavimas). O tikra sielos atgaiva jam – gilinimasis į Vladimiro Vysockio tekstus ir  rusų kalba dar neleistų Luiso Kerolo kūrinių vertimas.

Jis domisi ir fotografija (yra Rusijos fotomenininkų sąjungos narys, nuo 2014 m. – jos pirmininkas), yra surengęs asmeninių  parodų Rusijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Armėnijoje, Turkijoje, Tadžikistane, Slovėnijoje, Kinijoje,  dalyvavo tarptautinėse fotoparodose Prancūzijoje, Lietuvoje ir Australijoje.

download.php (285×426) 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired