Atgal
Virgilijaus Jankausko fotografijos paroda Iš ciklo „Tikėjimas“

Atidarymas: 2016 m. balandžio mėn. 19 d. (antradienį) 17.30 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Didžiojo Vandens g. 2, Klaipėdoje.
Paroda veiks iki š. m. gegužės 14 d.

STAČIOS AKYS MEDINIŲ DIEVUKŲ (S. Geda)

Tai fotografinis pasakojimas apie didžiąsias baltų šventes Lietuvoje.
Šis projektas prasidėjo prieš 10 metų, kai fotomeninkas Virgilijus Jankauskas ėmė fotografuoti baltiškas šventes ir apeiginius minėjimus: Kupolę,  Rudens Lygę, Ilges, Mildos dieną, Gabijos šventę, Jorę, Vardynas, Tuoktuves ir t.t...


Galima teigti, kad mus užaugino senoji baltų mitologija. Tik per mitologiją mes galime sugrįžti prie savo protėvių senųjų tradicijų.
Mitologija tebėra lietuvių etikos ir kultūros pagrindas. Nemaža dalis lietuvių pasakų yra senojo tikėjimo mitai, tebegyvuojantys žodinėje tradicijoje.
Pagoniškų švenčių datos formavosi pagal gamtos cikliškumą, tad šios šventės iš esmės yra tarsi sustojimai, atokvėpis.

download.php (285×285)

Pagrindinė parodos STAČIOS AKYS MEDINIŲ DIEVUKŲ mintis -  dabartis neatsiejama nuo praeities,  protėviai yra labai arti mūsų. Ir visa tai, ką šiandien mes turime, yra protėvių palikimas.  Todėl  privalome jį išsaugoti ir išlaikyti, kad ateities kartos nepamirštų, kas yra primiršta pagoniškoji religija, įvairios pagoniškos apeigos ir šventės bei visa mitologija.

download.php (285×285)

Stačios akys medinių dievukų –
Ar ne mano
Ne tavo akys?”
                                      S. Geda

Žvelgimas į dangų simbolizuoja mūsų bei medinių dievukų pakeltas akis į ten esančius protėvius, bei pagoniškuosius dievus.
Stačios akys į dangų – tai savotiška padėka protėviams, ženklas, kad jų nepamirštame.
Paroda STAČIOS AKYS MEDINIŲ DIEVUKŲ padeda mums susipažinti su fotomeninko  V. Jankausko mintimis, jo pasaulėžiūra į dabartinį ir protėvių gyvenimą, leidžia suvokti, ko  jame siekiame, ką atrasime ir patirsime.

download.php (285×190)

 
Kitos naujienos