Atgal
Saulius Slavinskas. „Tyras“. Paroda Energetikos ir technikos muziejuje

Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2) iki balandžio 7 d. veikia Sauliaus Slavinsko fotografijų paroda Tyras“.

Industrinė utopija, virsdama distopija, kartais įskelia netikėtus būdvardžius. Metalo plokštumos ir paviršiai, pramoniniai cilindrai ir vamzdžiai, sijos ar tinko mūras ima ir sukibirkščiuoja lyg saulės atšvaitas, primindamas apie skaidrų vandenį, apsiblaususį dangų ar kitus romantiškus elementus. Gali susisieti ir su tokiomis belytėmis kategorijomis, kaip prekės ženklas“.

Kraštutinumai? Anaiptol. Utopija yra miela ir graži, priešinga įkyrėjusiai distopijai, kuri kaip kasdienybės šmėkla nuolat kvėpuoja mums į nugarą. Tiesa, pirmoji, nelabai tikėtina, realiai neatsitinka. Antroji realesnė, iš tikrovės. Bet galima įsivaizduoti ir kitaip. Kaip kad nespalvotose fotografijose siūlo Saulius Slavinskas. Apversti visas prasmes, kad pasaulis sušvistų vaiskia šviesa, o nebylios aliejaus gamyklos sienos prabiltų apie žmones, kurių steriliuose vaizduose nėra.

Birutė Pankūnaitė
 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired