Atgal
ŠVEICARIJOS KAIME UŽAUGUSI FOTOGRAFIJOS ŽVAIGŽDĖ ATIDARĖ PARODĄ KLAIPĖDOS FOTOGRAFIJOS GALERIJOJE

Sausio 22 d. Klaipėdos fotografijos galerijoje atidaryta jauno šveicarų menininko Augustino Rebetez (g. 1986) paroda „arrière-tête (mécanismes)“ – „Fabrikas už tavo smegenų“.

Nuo 2009 m. parodose dalyvaujantis menininkas baigė prestižinę Veyvey fotografijos mokyklą Šveicarijoje, 2010 m. laimėjo Tarptautinio Arlio fotografijos festivalio „Photo Folio“ apdovanojimą, 2012 metais tapo EWZ – Šveicarijos fotografijos apdovanojimų bei Kiefer Hablitzel prizo laimėtoju, 2013 m. įveikęs 800 konkurentų gavo Tarptautinį Veyvey prizą. Per mažiau nei šešerius metus, A. Rebetez kūryba pristatyta įvairiose galerijoje bei muziejuose daugiau nei 20 pasaulio šalių, išleistos 5 knygos.

Mišrią techniką – fotografiją, video, skulptūrą, piešinius, instaliacijas ir kt. – naudojantis menininkas parodoje siekia atskleisti tai, kas slypi jo galvoje ir, kaip veikia mūsų galvoje esantys mechanizmai. Tai visa ko mišinys, kaip ir jis pats – teigia Augustinas Rebetez. Jo kūrybai būdinga mistika, pasąmonės vizualizacijos; fotografijos gali būti žiaurios, juokingos, jautrios, kaip ir pats gyvenimas. Savas parodas autorius traktuoja kaip kelionę per jo paties surežisuotą pasaulį. Jis nori, kad žiūrovas pasitelktų fantaziją, bet visada nustemba ir pats.Nors kuria visame pasaulyje, A. Rebetezui nesvarbi kūrybos vieta, kadangi jo darbuose nėra nuorodų  į išorines detales, laiką ir vietą išduodančius ženklus, tai – jo paties fantazijos sukurti pasauliai. Pradėdamas kūrybinį procesą, jis niekada nėra tikras, kuo viskas baigsis; dirba dažniausiai kartu su komanda, įkvėptas sapnų, ritualinių apeigų, energijos, spiritizmo, automatinės kalbos, pasąmonės, cirko, akrobatų, monstrų, paukščių, arklių ir... Tad paroda „arrière-tête (mécanismes)“ mažų mažiausiai garantuoja nuotykį.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vačekauskas pristatyti savo kūrybą Lietuvoje, Klaipėdoje autorių pakvietė po susitikimo Arlio fotografijos festivalyje Prancūzijoje. Kaip teigia Augustinas Rebetez, „jis susisiekė su manimi ir aš sutikau. Aš nepaprastai laimingas turėdamas galimybę atrasti naują šalį, eksponuoti savo darbus puikioje galerijoje, pristatyti savo kūrybą kitoje kultūroje, susipažinti su  įvairiais žmonėmis ir, žinoma, smagiai praleisti laiką. Ką nors sukurti taip pat būtų puiku. Pamatysim!“. 


Paroda „arrière-tête (mécanismes)“ Fotografijos galerijoje (KKKC parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2) veiks iki kovo 20 d. Parodą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired