Atgal
Lietuvos fotografai yra kviečiami atstovauti savo šalį pasauliniame fotografijos konkurse

Dovilės Dagienės nuotr. / „Berniukas su lazda“

„Sony Lietuva“ kviečia Lietuvos fotomenininkus atstovauti savo šalį ir jos fotografijos meno pasiekimus 2016 m. „Pasauliniuose „Sony“ fotografijos apdovanojimuose“. 
„Sony” pasauliniai fotografijos apdovanojimai yra vienas labiausiai vertinamų ir laukiamų įvykių fotografijos meno srityje visame pasaulyje, pritraukiantis tiek kylančius talentus, tiek pripažintus fotografijos profesionalus. Galimybę dalyvauti šiame konkurse turi įvairių gebėjimų fotografai, o dalyvavimas - nemokamas. „Sony” pasauliniai fotografijos apdovanojimai nuo 2008 m. yra organizuojami Pasaulio fotografijos organizacijos (angl. World Photography Organization, WPO), siekiant plėtoti fotografijos meną ir nuo pat įsteigimo yra remiami tarptautinės kompanijos „Sony“.


 „Profesionalams” skirtoje konkursinėje kategorijoje savo darbus gali pateikti patyrę fotografijos meno ekspertai. Šioje kategorijoje dalyvauti norintys fotografai konkursui turi pateikti nuotraukų serijas.

„Atviroje” kategorijoje varžosi kylantys fotomenininkai ir fotografijos meno entuziastai. Šioje kategorijoje teisėjų komisija vertina pavienes nuotraukas

„Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas“ – tai speciali nominacija, suteikianti unikalią galimybę kylantiems šalies fotografijos meistrams pristatyti savo darbus tarptautinei auditorijai bei tapti pripažintais ir įvertintais geriausių pasaulio fotografų tarpe. Dėl apdovanojimo varžytis gali visi fotografijos menui neabejingi Lietuvos piliečiai - nuo profesionalų iki mėgėjų. 
Fotomenininkai siekiantys Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo savo fotografijas turi pateikti “atviroje” kategorijoje. „Profesionalų” kategorijose pateikti fotografijos darbai dėl nacionalinio apdovanojimo nesivaržo. 

Darbų pateikimo terminai:
„Atvira“ kategorija ir „Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas“ – iki sausio 5d. 
„Profesionalų“ kategorija – iki sausio 12 d. 


Česlovo Česnakevičio nuotr.

Dalyvaujant vienoje iš šių kategorijų savo darbus galima priskirti toje kategorijoje esančioms tematinėms sritims, kurios varijuoja nuo architektūros iki gamtos ir žmogaus temų. Profesionalų kategorijoje dalyvaujantys fotografai turi pateikti savo darbų serijas, o „Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo“ bei „atviroje“ kategorijoje – pavienes nuotraukas. 
Darbus konkursui nemokamai pateikti galima oficialiame „Sony” pasaulinių fotografijos apdovanojimų organizatorių puslapyje  www.worldphoto.org.

Bertos Tilmantaitės nuotr.

2015 m. „Nacionalinį Lietuvos apdovanojimą“ pelnė keliautoja ir fotografė Berta Tilmantaitė už nuotrauką „Pietūs laive“, kurioje pavaizduota laive, plaukiančiame iš Yangono į Patheiną Mianmare, pietaujanti šeima. Lietuvos nacionalinio apdovanojimo prizininkais taip pat tapo Česlovas Česnakevičius (2-oji vieta) bei Diana Ivojlova (3-oji vieta). 

Dianos Ivojlovos nuotr.

2015 m. „Pasauliniai „Sony“ fotografijos apdovanojimai“ Lietuvai buvo itin sėkmingi. Vilniuje gyvenanti ir dirbanti fotografė bei lektorė Dovilė Dagienė pelnė antrąja vieta „profesionalų“ konkurso „gyvenimo būdo“ kategorijoje. Jos fotografijų serija „Berniukas su lazda“ buvo atrinkta iš 87 tūkstančių dalyvių, pateikusių savo darbus profesionalų kategorijoje. Kol kas tai yra aukščiausias Lietuvių fotografų įvertinimas „Pasauliniuose „Sony“ fotografijos apdovanojimuose“. 
Artėjanti metų pabaiga yra tinkamas metas peržvelgti savo dvylikos mėnesių darbus ir planuoti kitų metų iššūkius. „Pasauliniai „Sony“ fotografijos apdovanojimai“ gali tapti vienu iš jų.


Dovilės Dagienės nuotr. / „Berniukas su lazda“


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired