Atgal
Arūno Baltėno fotografijų paroda „Katalikiškas liaudies pamaldumas Lietuvoje“ Vatikano universiteto bibliotekoje

Parodos autorius Arūnas Baltėnas

2015 metų spalio 14 dieną Popiežiniame Šventojo Kryžiaus Universitete buvo atidaryta Arūno Baltėno fotografijų paroda „Katalikiškas liaudies pamaldumas Lietuvoje“. Parodą surengė LR ambasada prie Šventojo Sosto, bendradarbiaudama su Popiežiniu Šventojo Kryžiaus Universitetu ir Lietuvos fotomenininkų sąjunga.
Paroda, pristatyta su lozungu „Tikime Laisve“ yra skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui.
 


Atidarydama parodą ambasadorė Irena Vaišvilaitė pabrėžė, kad laisvė yra neatskiriama nuo religinės laisvės ir kad religinė tradicija, kurią sovietinės ateizacijos metais išsaugojo Lietuvos žmonės, yra organiška kultūros dalis.
Parodoje eksponuojamos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato Arūno Baltėno fotografijos iš jo kasdienio gyvenimo ciklų „Šilų dzūkai“, „Gervėčiai“, „Žemaitija“ pristato religinį metų ciklą skirtingų Lietuvos regionų  kaimo gyvenime.


LR Ambasadorė prie Šventojo Sosto ir prie Suverenaus Maltos Ordino Irena Vaišvilaitė ir Vyskupas Irynei Bilyk (Ukraina)

Parodos atidarymo metu fotomenininkas Arūnas Baltėnas ekrane rodė platesnį savo kūrybos fotografijų ciklą bei papasakojo išskirtinę istoriją apie fotografavimą šv. Kūčių vakarą lietuviškame kaime Baltarusijoje. Parodos lankytojai, tarpe kurių buvo ir Popiežinio Šventojo Kryžiaus Universiteto rektorius profesorius monsinjoras Luis Romera, buvo sužavėti autoriaus kūrybos nuoširdumu atskleidžiančiu fotografijose esančių žmonių dvasinę būseną. Po atidarymo kalbų svečiai neskubėjo skirstytis. Jie iš naujo, ne po vieną kartą, žiūrėjo parodos nuotraukas diskutuodami, atrasdami panašumų su jų šalimis, girdami autorių už subtilų kasdienio gyvenimo perteikimą nekasdienia nuotaika.


Popiežinio Šventojo Kryžiaus Universiteto rektorius profesorius monsinjoras Luis Romera 
 
Parodos proga susirinkusiam prie Vatikano akredituotam diplomatiniam korpusui, tarptautinei akademinei Šventojo kryžiaus universiteto bendruomenei ir svečiams italams buvo pristatyta Lietuvos fotomenininkų sąjungos narių kūryba bei Lietuvos turizmo departamento medžiaga apie kultūrinį ir religinį turizmą Lietuvoje.
 
Parodos rengimą parėmė Kultūros taryba, LR Užsienio reikalų ir Kultūros ministerijos, Lietuvos fotomenininkų sąjunga bei įvažiuojamojo turizmo agentūra „Lithuanian Tours“.

Lietuvos fotomenininkų sąjunga
Dėl papildomos infomacijos: 
Jonas Staselis +37062066595, Arūnas Baltėnas +37061241495

Fotografijas iš parodos atidarymo galite atsisiųsti iš čia: http://we.tl/ozSpnK13JC

Šaltinis: Lietuvos fotomenininkų sąjunga

Akimirkos iš parodos atidarymo 
Kitos naujienos