Atgal
Reginos Šulskytės fotografijų paroda „Mano laikas“

Spalio 2 d. 16 val. Fotografijos  galerijoje (Vasario 16-osios g. 11, Panevėžys) atidaroma Reginos Šulskytės fotografijų paroda „MANO LAIKAS“.

Mano laikas yra tas laikas, kuriame esu čia ir dabar, kai galiu kvėpuoti, regėti, jausti, patirti, išgyventi, o po to –  viską užmiršti ir vėl prisiminti... Kartais mano laikas visiškai nesutampa su pasaulio laiku. Iš dalies dėl to ir jungiu keletą fotografijų, kurdama kitą, prisiminimų erdvę ir savo patirčių laiką. Ką toje kitoje erdvėje galime stebėti? Gal būt kambarius, kuriuose bent kartą miegojau, kiemą, kur žinau kiekvieną augalėlį, miško takelį, kuriuo bėgiojau vaikystėje, vaizdus per kambario langą ar peizažą su bažnyčia tolumoje – tai mano tėvo gimtinė. Toje erdvėje nutinka keistų dalykų, nors, iš pažiūros, atrodo pakankamai įtikinama. Nežinant, kad fotografijoje vaizduoju mamą mergaitę, o pati esu suaugusi, tuomet čia nieko keisto nenutinka.

Siekiau, kad mano sukurti fotografiniai vaizdai savotiškai taptų slenkančio žvilgsnio (arba slenkančios kameros) apžiūros teritorija ir taip bandžiau sugriauti sustabdytos akimirkos sąstingį.

Fotografijų ciklą „Mano laikas“ sudaro dvi dalys (jos nėra kaip nors atskirtos, jos susipina). Vienose fotografijose – mama, kitose – aš pati. Fotografijų vaizdai trūkinėja, per tuos plyšius galima pamatyti „paslėptus“ vizualinius sluoksnius – todėl į pasakojimą netikėtai ir nelauktai kažkas įsiterpia, kartais pasikartoja, o tie pasikartojimai tarsi atsiranda dėl fotografavimo ant nepilnai persuktos fotojuostos, lyg kažkokia klaida, kuri leidžia tyrinėti greta sugulusias detales, bet tik tam, kad suabejotum laiko nuoseklumu. Lėtai verti albumo lapą po lapo, dėlioji fotografijas vieną po kitos, kažko ieškai, lyg bandytum iš tolimos praeities kažką prisivilioti ir vėl iš naujo prisijaukinti. Tačiau laikas negrąžinamas... Ir juosta pasibaigė...

Autorė


Regina Šulskytė
Šiaulių universiteto Dailės katedros dėstytoja, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. Dalyvavo daugelyje grupinių parodų, surengė asmenines parodas Lietuvoje ir užsienyje. Pelnė tarptautinių apdovanojimų, Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų laureatė (2005, 2009). Svarbiausi fotografijų ciklai: „Interpretacijos“ (1996 – 2003), „Susitikimai“ (2005), „Mano drabužiai“ (1977 - 2004), „Miegamajame“ (1977 - 2004), „Seserys“ (2006 – 2007), „Austria’07“, „Mano laikas“ (2011 - 2013).


Paroda veiks iki spalio 25 d.

FOTOGRAFIJOS GALERIJA
Vasario 16-osios g. 11,
LT-5300 Panevėžys Tel. (8~45) 467551
Darbo laikas: trečiadienis - sekmadienis, 11 – 18 val.


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired