Atgal
D.Dolinino (Sankt Peterburgas) paroda, filmai, kūrybos vakaras

Rugsėjo 19-30 d. Vilniuje viešės prof. Dmitrijus Dolininas (Sankt Peterburgas) –  garsus  rusų kino operatorius, kūręs filmus su rusų kino korifėjais Dinara Asanova, Ilja Averbachu, Glebu Panfilovu, gerai žinomas ir kaip kino režisierius, scenaristas, aktorius, fotomenininkas, pedagogas, beveik penkiolika metų dėstantis Sankt Peterburgo valstybiniame kino ir tv institute. D.Dolininas  –  išskirtinė asmenybė Rusijos kultūroje. Jis – Rusijos nusipelnęs meno veikėjas, Rusijos kino meno akademijos „Nikė“ narys, Rusijos nacionalinės kino meno ir mokslo akademijos „Zolotoj oriol“ narys. 2014 m. kovo mėn. jis, solidarizuodamasis su Ukraina, pasirašė Sankt Peterburgo kinematografininkų sąjungos laišką „Mes su jumis!“. 


Rugsėjo 21 d. (pirmadienį) 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugijoje Vilniuje (Vilniaus g. 22) atidaroma D.Dolinino personalinė fotografijų paroda „Tolima, artima...“. Tarp menininko fotografijų yra ir įspūdingi kolegų Lietuvos kinematografininkų –  Sankt Peterburge gyvenusios ir kūrusios sutuoktinės režisierės, scenaristės Nijolės Adomėnaitės (1958–2009), aktorės Nijolės Narmontaitės, kino operatorių Jono Griciaus, Eugenijaus Maciaus – portretai. 

Rugsėjo 24 d. (ketvirtadienį) D.Dolininas surengs meistriškumo paskaitas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentams, būsimiems kino operatoriams. 

Rugsėjo 28 d. (pirmadienį) 18 val. „Žinijos“ salėje menininkas pradės septynių filmų, kuriuos kūrė su režisieriais Glebu Panfilovu, Ilja Averbachu, Josifu Cheificu,  kitais  režisieriais ar pats režisavo, retrospektyvą.

Rugsėjo 30 d. (trečiadienį) 18 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungoje – D.Dolinino kūrybos vakaras, jo režisuoto filmo „Mitas apie Leonidą“ („Lenfilmas“, 1991) pristatymas. Įdomu, kad Lietuvoje nerodyto filmo pagrindinį moters Mildos vaidmenį sukūrė Nijolė Narmontaitė. 

Reikšminga, kad Lietuvos kūrėjų (tarp jau minėtų ir fotomenininkai, rašytojai) portretus D.Dolininas po parodos Vilniuje, o vėliau Kaune ir Klaipėdoje, ketina dovanoti Lietuvos muziejams. Ypač vertingą dovaną D.Dolininas jau skyrė: šią vasarą Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui padovanojo savo žmonos kino režisierės, scenaristės Nijolės Adomėnaitės (1958–2009) archyvą (filmų kopijos, scenarijai, fotografijos, dokumentai etc), taip praturtindamas Lietuvos kino istoriją Rusijoje dirbusios, Europoje ir Amerikoje garsios, o Tėvynėje beveik nežinomos menininkės kūrybos palikimu.  


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired