Atgal
Igno Maldžiūno fotografijos paroda "Work'n Fun"

Igno Maldžiūno fotografijos paroda "Work'n Fun" Kauno Bienalėje.
Rugsėjo 19 d. 21 val.
SPECIFINĖS VIETOS INSTALIACIJA [POST]INDUSTRINĖSE „DIRBTINIO PLUOŠTO“ ERDVĖSE

"Jau daug metų skirtinguose žemynuose medžioju žmogaus sukurtus ir apleistus objektus. Juose randu ne žmogaus dabartį, o praeitį – vietoje vienos akimirkos bandau užčiuopti visą veiksmų seką, istoriją – kodėl pastatai yra apleisti, kada ir kas ten vyko, kas lankėsi, kokiomis nuotaikomis dalinosi ten brazdantys žmonės…
Naktimis vienam vaikštant po neaprėpiamo dydžio fabrikus, juose tarsi sukasi filmas – pusiau dokumentinis, pusiau mano išgalvotas. Didžiausias iššūkis buvo sujungti šiuos, atrodytų, skirtingus pasaulius į vieną kadrą. Tamsoje fotografuodamas emociškai stipriausius vietovės taškus, nušviečiu erdvę spalvotomis blykstėmis. Tai kūrinius daro tragikomiškus. 

 

Kauno bienalėje ne tik sujungiu dokumentiką su asmenine vizija, bet ir pateikiu rezultatą realioje erdvėje, Dirbtinio pluošto fabrike – vienadieniame muziejuje. Fabriko patalpose esančiuose tarybinių laikų biuruose eksponuosiu darbus iš vietų, kuriose darbo žmones ilsėdavosi ir reabilituodavosi. 
Eksponuojamose fotografijose nėra nė vieno portreto, nors žmogaus būtis ir įtaka aplinkai mano kūryboje itin svarbi. Ši ekspozicija laviruoja po laiką ir erdvę, nors tai tėra viena dimensija." 

Ignas Maldžiūnas
 
Kitos naujienos