Atgal
Judah Passow fotografijų paroda „Škotijos žydai. Tapatybė, bendrystė ir ateitis“


2015 m. rugpjūčio mėn. 25 d., 17.30 val., Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus (VVGŽM) Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) atidaroma  Judah Passow fotografijų paroda „Škotijos žydai. Tapatybė, bendrystė ir ateitis“. Pirmą kartą Lietuvoje pristatoma unikali pasaulinius apdovanojimus pelniusio fotografo kūryba.
2013 m. parengta  paroda „Škotijos žydai. Tapatybė, bendrystė ir ateitis“ perteikia XXI a. pr. Škotijos žydų bendruomenės įvairiapusiškumą ir daugiasluoksniškumą. Škotijos žydų bendruomenė pradėjo formuotis apie XVII a., praturtindama šalį mokslininkais ir daktarais, teisėjais ir parlamento nariais, menininkais ir rašytojais, ūkininkais ir miškininkais, kiltų ir viskio gamintojais. Škotijos žydų bendruomenės istorija – tradicijų laikymasis, tuo pat metu įsiliejant į Škotijos kultūrą – parodoje pasakojama per šiuolaikinių šalies žydų identitetą, aprėpiantį turtingą paveldą, dabartį ir ateitį.


Judah Passow baigė Bostono universitetą (JAV) ir darbuojasi spaudos fotografijos srityje nuo 1978 m. Jo fotografijos nuolatos publikuojamos tokiuose Europos ir JAV laikraščiuose bei žurnaluose kaip The Guardian, The Obsever, The Times, The Independent, The New York Times, Der Spiegel, L‘Express, etc. J. Passow keturis kartus gavo Pasaulio spaudos fotografijos apdovanojimą, suteiktą už reportažines fotografijas Artimųjų Rytų konflikto tema, bei kitus apdovanojimus. Menininko foto-albumas „Sudužusios svajonės“, apžvelgiantis 25-erius Izraelio-palestiniečių konflikto metus, išleistas 2008 m., buvo nominuotas Deutsche Borse fotografijos apdovanojimui. Fotografijos kritikas Steve Mayes Reuelio Goldeno knygoje Liudininkas: žymiausi pasaulio fotografai rašė, kad „Judah Passow turi nepaprastą sugebėjimą išgryninti sudėtingas situacijas, perteikti jas giliaprasmiais vaizdais, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo apgaulingai paprasti. Pradžioje jis žvelgia konceptualiai, įvertindamas politinę ar socialinę situaciją, ieškodamas kadro, kuriame atsispindėtų žmogiškoji realybė, vaizdu aiškiai „įrėmindamas“ metaforą ir tikrovę“.


VVGŽM Tolerancijos centras parodą, veiksiančią iki  2015-10-05 d., rengia bendradarbiaudamas su Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje. Fotografas Judah Passow ir Michael Mail, parodos sudarytojas ir rėmėjas, viešės Vilniuje keletą dienų ir dalyvaus parodos atidaryme. 

Daugiau informacijos:
Ieva Šadzevičienė, VVGŽM Tolerancijos centro vadovė                  
Tel. (8 5) 262 9666; e-mail: ieva.sadzeviciene@jmuseum.lt, www.jmuseum.lt


 
Kitos naujienos