Atgal
Geriausia „ArtVilnius’15“ Lietuvos galerija tapo „Prospekto“ galerija, pristatanti Remigijų Treigį

Birželio 25-28 dienomis Vilnius jau šeštą kartą tapo viso Baltijos regiono šiuolaikinio meno rinkos centru. Keturias dienas meno mugė „ArtVilnius‘15“ visus meno gerbėjus, kolekcininkus bei profesionalus kvies į „Litexpo“ parodų ir kongresų centrą, kuriame didžiuliame, 12 000 kv. m. plote savo stendus įkurs 55 šiuolaikinio meno galerijos iš 15 pasaulio šalių. 

Ketvirtadienį, prieš atidarant šeštąją šiuolaikinio meno mugę „ArtVilnius'12“, paskelbti mugės apdovanojimų laimėtojai.

Geriausia „ArtVilnius’15“ Lietuvos galerija tapo „Prospekto“ galerija, pristatanti Remigijų Treigį, o kartu ir vieną svarbiausių mūsų šalies meno reiškinių – meninę fotografiją.


Geriausia užsienio galerija paskelbta Ukrainos galerija „Tsekh“. Ji ne tik pristato puikius menininkus, bet ir kuravo Ukrainos galerijų pasirodymą Vilniaus mugėje.

Geriausia mugės menininke tapo Laima Oržekauskienė. Ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje žinoma kūrėja apdovanota už eksperimentus ir darbus, kurie peržengia tekstilės ribas.

Geriausia instaliacija pripažintas kūrinys „Sibiras“, kurio autorius ukrainietis Nikita Shalennyi. Komisijai patiko subtilios aliuzijos į šių dienų politinę situaciją ir tai, jog miško įvaizdis kuriamas minimaliomis priemonėmis – kinietiškais rankšluoščiais.

Geriausiu jaunuoju menininku iki 35 metų komisija išrinko Petrą Lincevičių, kurį pristatė Vilniaus dailės akademijos galerija „Titanikas“. Jam mugės mecenatas advokatų kontora „COBALT“ įteikė 1000 eurų apdovanojimą. Kitiems laureatams įteikti mugės partnerio „Nestle Baltics“ „Nescafe Dolce Gusto“ kavos aparatai.

Šalis svečias – Ukraina.

„Tai, kad tokiomis aplinkybėmis čia matome tiek daug Ukrainos menininkų, tik dar kartą patvirtina, jog menas yra galingesnis už visus sunkumus“, -- sakė vertinimo komisijos vadovė menotyrininkė R.Jurėnaitė. Kiti komisijos nariai: dailės kritikė A.Narušytė, meno rinkos žurnalistas S.Hewittas (Šveicarija), menotyrininkai E.Parulskis ir V.Kinčinaitis.


www.kultura.lrytas.lt


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired