Atgal
Rygoje R. Požerskio paroda „Mažasis Alfonsas“

Birželio 11 d. Latvijos fotografijos muziejuje atidaroma Romualdo Požerskio fotografijos paroda „Mažasis Alfonsas“. Tai jau trečioji fotomenininko autorinė paroda Rygos senamiestyje įsikūrusiame muziejuje. Birželio 12 d. 18 val. čia vyks R. Požerskio kūrybinis vakaras.
Fotografija po fotografijos – ir nebesvarbus tas ūgis, tikrovės keistumas išsisklaido, viskas sugrįžta į savo vietas – suprantu, kad jau žiūriu nebe į Alfonsą, bet į pasaulį kartu su Alfonsu. Todėl aplink Alfonsą esantys augalai ir gyvuliai ne tik atrodo didesni nei paprastai, bet ir įgiję sąmonę, žmogiškų savybių, kurios lieka nepastebėtos žvelgiant iš įprastų pozicijų, kai gamta būna tik naudojama.
Agnė Narušytė
   
Mažojo Alfonso gyvenimo neįprastumas tampa ypač skirtingas fotografijas vienijančiu pagrindu. Tikras Alfonso gyvenimas yra labiau dramatiškas, nei fotografo sukurti siužetai ir labiau keistas, nei surežisuotos situacijos. Todėl tai, kas išgalvota, čia paradoksaliai dera su tuo, kas yra be galo tikra. Mažojo Alfonso istorija, įamžinta fotografijose, atrodo kaip pasaka, kurios pasakotojas nuolat balansuoja tarp neįtikėtino nuoširdumo, kartais – susižavėjimo keistenybėmis ir gilaus šiurkščios gyvenimo tikrovės supratimo.

Tomas Pabedinskas
„Mažasis Alfonsas“ tarsi daugiavaizdė fotoapysaka (netgi su intriguojančia erotine egzotika) apibendrina ir įamžina beveik dvidešimt paskutiniųjų mažiausio Lietuvos ūkininko Alfonso Mickaus gyvenimo metų, o mums, žiūrintiems, atskleidžia netikėtą, nematytą, nepatirtą mažojo elfo kasdienišku paprastumu išdidintą gyvenimą. Ieškau veide užsirašiusios nevilties, neapykantos, tėvų nemeilės, aplinkinių abejingų užgauliojimų, bet visur matau ramia išmintimi šviečiantį žvilgsnį ir stebiuosi negandų užgrūdintos dvasiuos stiprybe. R. Požerskis tarsi burtininkas, tik vietoje stebuklingos lazdelės – fotoaparatu, mažąjį Alfonso gyvenimą padarė didelį ir mūsų fotografijos atminties diske įrašė dar vieną reikšmingą kūrinį.

Romualdas RakauskasParoda veiks iki liepos 12 d.
Informacija:
http://www.fotomuzejs.lv/izstades/sobrid/360-romualdspozerskis


Projektą dalinai parėmė Lietuvos kultūros taryba.

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired