Atgal
Lietuvių fotografijos paroda atidaryta Oklando fotografijos festivalyje Naujojoje Zelandijoje

Gegužės 31 d. Oklando fotografijos festivalyje (Naujoji Zelandija) NorthArt galerijoje atsidarė lietuvių fotografų, Mindaugo Kavaliausko, Edžio Jurčio ir Donato Stankevičiaus fotografijos paroda, kuri veiks iki birželio 17 d. Parodos atidaryme dalyvo ir savo darbus pristatė du iš trijų, Lietuvos fotografai, Oklando festivalio dalyviai, vietinė lietuvių bendruomenė.
Oklando fotografijos festivalio direktorė Julia Durkin pakvietė fotografą Mindaugą Kavaliauską jos rengiamame festivalyje Naujojoje Zelandijoje rodyti „travel‘AIR“ serijos fotografijų parodą. Pasak jos, serija „travel‘AIR“ apie šiuolaikines keliones lėktuvu - tiksli naujazelandiečių gyvenimo būdo vizualizacija, kurioje „kiviai“ kasdienybėje keliauja iš savo atokios šalies, atlikdami visus kelionės lėktuvu ritualus.


M. Kavaliauskas. Travel'AIR


Mindaugas Kavaliauskas, taip pat būdamas kuratoriumi, kartu su savimi pakvietė ir keletą bičiulių - Edį Jurčį ir Donatą Stankevičių, kurių bendras darbų ansamblis sukurs lietuvių fotografijos parodą atokiame pasaulio kampelyje. Teminiu požiūriu parodą apjungs judėjimo motyvas, sujungdamas keliones oru, vandeniu ir žeme.


E. Jurčys. Keltas


Edis Jurčys - klaipėdietis, dabar gyvenantis Portlande, Oregone. Jo serija „Keltas“, kurią 2006 m. festivalio KAUNAS PHOTO žiūrovai išrinko geriausia paroda, kontempliuoja keliautojų laiką, praleistą trumpus atstumus plaukiančiuose keltuose, kokie kursuoja Oklande. Fotografijos vaizduoja atmosferas ir laukimo formas, kuriose susitinka žingeidumas ir nekantrumas, nuotykis ir intymumas.


D. Stankevičius. Seni vairuotojai


Donatas Stankevičius serijoje „Seni vairuotojai“ tyrinėja gyvenimo trukmės judėjimo fenomeną. Fotografijų herojai - pusamžio ir ilgesnį vairavimo stažą turintys vairuotojai, fotografuojami jų komforto zonoje - savo automobilyje, grįžę namo, pažįstamoje aplinkoje, nors ir gaubiamoje nakties šydu. Šis darbas, tarsi atspindi saugią kelionę namo, ir metaforiškai užbaigia Lietuvos fotografijos tolimos kelionės į pietų pusrutulio fotografijos festivalius motyvą.


Parodos atidarymas


Parodos atidarymo dieną Mindaugas Kavaliauskas įteikė Oklando festivalio vadovei Džiulijai Durkin (Julia Durkin) padėkojo už nuolatinį lietuvių fotografijos ir lietuviškojo fotomeno festivalio veiklos viešinimą ir įteikė festivalio KAUNAS PHOTO ambasadorės simbolinį raštą.
Oklando fotografijos festivalio programos dalyje „Talk Culture“, vykstančioje Oklando meno galerijoje fotografas ir festivalio KAUNAS PHOTO vadovas Mindaugas Kavaliauskas skaitė pranešimą apie Lietuvą kaip fotografijos knygų kultūros šalį. Festivalio lankytojai turėjo galimybę susipažinti su naujausiais fotomeno leidiniais iš Lietuvos.
Kiek anksčiau, gegužės 2-10 dienomis Sidnėjaus rotušėje „Head On" festivalio metu buvo rodoma nuolatinė lietuvių fotografų darbų projekcija, kurioje pristatyti Mindaugo Kavaliausko, Edžio Jurčio ir Donato Stankevičiaus darbai iš serijų („travel'AIR“, „Keltas“ ir „Seni vairuotojai“. „Head On“ fotografijos festivalis, apjungiantis kelis šimtus renginių, žiniasklaidos tituluojamas vienu didžiausių festivalių Australijoje.
Lietuvių fotografijos projekcijos Australijoje ir paroda Naujojoje Zelandijoje - festivalių KAUNAS PHOTO (Lietuva), Head On (Sidnėjus, Australija) ir Auckland Festival of Photography (Naujoji Zelandija) bendradarbiavimo rezultatas.

Paroda:
AUCKLAND festival of photography, NORTHART gallery, birželio 1 -17, 2015

Nuoroda į lietuvių fotografijos parodą čia
http://www.photographyfestival.org.nz/programme/detail.cfm?exhibition_id=1942&exhibition_date=1%20june%202015
>> photographyfestival.org.nz <<

Informacija: festival@kaunasphoto.info


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired