Atgal
Vytauto V. Stanionio fotografijų paroda „Nuotraukos dokumentams. Seirijai. 1946“ Lodzės fotografijos festivalyje

Gegužės 28 d., ketvirtadienį Tarptautiniame Lodzės fotografijos festivalyje (Lenkijoje) buvo atidaryta  Vytauto V. Stanionio fotografijų paroda „Nuotraukos dokumentams. Seirijai. 1946“ (1987). Ši paroda yra viena iš daugiau nei penkiasdešimtiems Lodzėje festivalio metu pristatomų įvairių menininkų parodų.

Vytautas V. Stanionis (g. 1949) šiai serijai fotografijas atspausdino iš tėvo, taip pat Vytauto (1917–1966), vienos fotojuostelės, kurioje – Seirijų ir apylinkių gyventojų nuotraukos dokumentams, darytos 1946 m. tarybų valdžiai keičiant pasus į sovientinius. 1987 m. Vytauto jaunesniojo iš tėvo negatyvų atspaustos nekadruotos išdidintos fotografijos pakeitus kontekstą patenka į naują diskurso lauką.

Ši fotografijų serija ypatingo dėmesio susilaukė 2014 m., pasirodžius Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus išleistam albumui „Nuotraukos dokumentams”, pelniusiam ne vieną tarptautinį apdovanojimą bei prestižinį ParisPhoto/Aperture fundation specialų diplomą.
Vytautas V. Stanionis su šiais darbais gerai žinomas ir Lenkijoje, yra noriai kviečiamas į įvairias galerijas bei festivalius. Pastaraisiais metais paroda jau buvo eksponuota Varšuvos bei Vroclavo fotomenininkų galerijose, žymiojoje St. I. Witkiewicziaus „Teatr Studio“ galerijoje Varšuvoje, Olštyne, o dabar ir Lodzėje.


Lodzės fotografijos festivalio metu vykstančios parodos, susitikimai su menininkais, kuratoriais, kūrybinės dirbtuvės, paskaitos kiekvienais metais pritraukia per 20 tūkstančių lankytojų. Bendradarbiauti su Tarptautiniu fotografijos festivaliu Lodzėje yra kviečiami žymiausi pasaulio kuratoriai. Festivalio metu taip pat yra organizuojamas konkursas (apdovanojimo vertė – 10 tūkstančių PLN), kurio žiuri šiais metais sudaro tokios įžymybės kaip Alison Nordstrom, Henriete Hinz ir Rafal Milach,

Dalyvauti festivalyje taip pat buvo pakviesti parodos autorius Vytautas V. Stanionis, fotomenininkas ir tuo pačiu Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Česonis bei portfolio peržiūrose dalyvausianti Kauno fotografijos galerijos kuratorė Ieva Meilutė-Svinkūnienė.

Parodą organizavo LR kultūros atašė, tarptautinis fotografijos festivalis Lodzėje, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, koordinavo Tarptautinis kultūros programų centras
 


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired