Atgal
Arturo Milašausko fotografijų paroda "Žaidimai pievoje"

Panevėžio fotografijos galerijoje gegužės 13 d. 17 val. atidaroma panevėžiečio fotomenininko Arturo Milašausko fotografijos paroda "Žaidimai pievoje". Parodą sudaro du nuotraukų ciklai - dramatiška regbio kova ir vabzdžių biustai.

"Ir viename, ir kitame cikle veiksmas vyksta pievoje. Neieškokite šiose fotografijose monumentalumo, rimties, meditacijos - čia karaliauja dinamika. Fotografijų bendras vardiklis - pieva ir greitis. Tai sieja ir sportininkus, ir vabzdžius", - sakė A. Milašauskas - Panevėžio ligoninės kraujagyslių chirurgas, laisvalaikiu imantis į rankas fotoaparatą ir pasineriantis į kūrybines paieškas.

Parodoje autorius rodo naujas, niekur neeksponuotas fotografijas. Pasak jo, fotografuoti skatina smalsumas, tad jis niekada negrįžtąs prie senų temų.

"Susidomėti vabzdžiais paskatino Čarlzo Darvino (Charles Darwin) veikalas"Rūšių kilmė". Pradėjau juos stebėti ir fotografuoti. Kokia jėga, koks greitis, koks protas ir bendravimo įgūdžiai! Štai musė - labai malonus ir švarus vabzdys, tikras naminis gyvūnas - nuolat prie žmogaus, vis pazyzia į ausį - nori pasišnekėti", - komentavo tarp kolegų ir draugų šmaikštumu garsėjantis A. Milašauskas.

Pasak jo, musė yra puikus modelis: nusiprausia, pasitaiso blakstienas ir sau ramiai pozuoja "Ji labai protinga - puikiai atskiria, ar nori ją pagauti, ar fotografuoti. Plyksteliu į ją tokia blykste, kad net dramblį išverstų, o ji tupi lyg niekur nieko", - foto sesijos įspūdžiais dalijosi fotografas.

Ilgai su fotoaparatu stebėjęs vabzdžių gyvenimą, A. Milašauskas griauna įprastus įvaizdžius ir mitus ne tik apie muses: "Bitės ir skruzdėlės - silpnaprotės tipiškos baudžiauninkės, kurios žino tik nešti, tempti, judėti apibrėžta trajektorija. Bitės vis kvailai lenda į tą patį žiedą, nors ten jau buvo ir išsėmė nektarą".

Regbio tema A. Milašausko fotografijose taip pat atsirado ne atsitiktinai. Autorius dar mokykloje, o vėliau ir studijuodamas universitete, žaidė regbį, iki šiol yra Panevėžio regbio veteranų komandos narys, tad šio sporto subtilybės jam gerai žinomos. Praėjusiais metais vykusio Lietuvos regbio čempionato metu autorius lakstė aplink aikštę gaudydamas ne kamuolį, o nepakartojamas žaidimo akimirkas, stebindamas ir visko mačiusius stadiono apsaugininkus.

"Ne viską pavyko padaryti. Nenufotografavau, kaip plyšta regbininko apranga ir jis aikštėje lieka nuogas. Dar norėčiau nufotografuoti, kaip skrenda uodas - ar jis plasnoja kaip gandras, ar kaip kregždė", - atviravo fotografas, savo kūrinius eksponavęs ne vienoje jungtinėje ir personalinėje parodoje.

Medikas laisvalaikiu ne tik fotografuoja, bet ir rašo knygas. Jis yra išleidęs ir iliustravęs savo kurtas pasakas, publikavęs atsiminimų knygą "Mokykla".

A. Milašauskas gimė 1955 m. Salantuose, Kretingos rajone. Mokėsi Panevėžio 6-ojoje ir Juozo Balčikonio vidurinėse mokyklose, baigė medicinos studijas Vilniaus universitete.


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired