Atgal
Vytauto V. Stanionio fotografijų paroda „Nespalvoti atsigręžimai“

Gegužės 5 d., antradienį, 17.30 val. Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Vytauto V. Stanionio paroda „Nespalvoti atsigręžimai”. 

Vytautas V. Stanionis (g. 1949) pastaraisiais metais labiausiai žinomas dėl serijos „Nuotraukos dokumentams“, pelniusios ne vieną svarų tarptautinį apdovanojimą. Kurioje dirbdamas su savo tėvo archyvo medžiaga ir  suteikdamas jai naujas interpretacijas bei vertybines reikšmes, atsigręžė į savo asmeninį stalčiuose ir lentynose sukauptą fotografinį paveldą. 


Vytautas V. Stanionis iš serijos "Nespalvoti atsigręžimai"


„Kadre nėra jokio siužeto, jokios vaidybos, jokių ypatingų detalių“ – sakėme apie ciklą „Nuotraukos dokumentams“, tačiau panašus teiginys tiktu ir parodai „Nespalvoti atsigręžimai“, fotokadrams išsaugojusiems mums sustingusį praeities laiką, ne tik situacijos dokumentą, bet talpias alegorijas ir metaforas. Pasak V. Stanionio reikėjo suprasti, „kad žinojimas gali būti bejėgis, atsitiktinumo galia milžiniška, reikėjo pasikliauti nenuspėjamais archyvo atsivėrimais, vienos juostelės, vieno fotografavimo tiesa bei visokių vidinių būsenų, nuojautų ir intuicijų iškrovomis”. Ir todėl iš atrinktų užfiksuotų momentų iškrito kadrai, kuriems tiktų įprastiniai apibūdinimai „profesinis matymas, lemiamas momentas, fotografinė sėkmė“. Taip iš archyvo nubyrėjo fotografijos kuriose vaizduojami „sovietinės armijos desantininkai žygiuojantys demonstracijoje, kiaulės skerstuvės kaime, poilsiautojai Palangos paplūdimyje, sportininkai miesto gatvėje“, kartu nusinešdami ir juose glūdintį egzotizmą ar siekį užsiimti sovietinio laiko egzorcizmu... Žiūrovus pasieks tik tas virpantis laikmečio bei jo kismo koncentratas, kurio neapibrėžtumas pažįstamas tiek išgyvenusiam tą laiką, tiek gyvenančiam šiandieninėse „tarp“ busenose.


Vytautas V. Stanionis iš serijos "Nespalvoti atsigręžimai"


Vytautas Stanionis – fotografas, knygų dailininkas bei sudarytojas, parodų kuratorius. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Atliko tėvo V.Stanionio fotografinio palikimo rekonstrukciją. Daugelio autorinių parodų, tarptautinių festivalių ir grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis. 2014 m. V. Stanioniui skirta Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija, Aperture fundation specialus diplomas, 1996, 2004 m. –  Alytaus miesto savivaldybės kultūros premija. 2000 - kultūros ministerijos stipendija, 2003-2004; 2005, 2010, 2014 - individuali valstybės stipendija meno ir kultūros kūrėjams. 

Adresas internete: www.stanionis.net

Paroda veiks iki gegužės 23 d. 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired